خانه / ربات / رو نمایی از جدیدترین روبات پینگ پنگ باز در ژاپن

رو نمایی از جدیدترین روبات پینگ پنگ باز در ژاپن

در اوایل سال،رباتیک Kuka   سر و صدای بزرگی در مورد بازی پینگ پنگ ربات خود در متقابل بازیکن حرفه ای تیمو بول به راه انداخت. متأسفانه معلوم شد، بازی تعهدی فقط برای تبلیغات بوده و توانایی ربات ساخته شده آنقدر ها هم که گفته می‌شد قابل توجه نبوده است.

این در حالی است که شرکت ژاپنی امرن (Omron) سریعا و صریحا اشاره کرده است که روبات جدید پینگ پنگ بازش به هیچ وجه قادر به گرفتن توپ و ضربه زدن حتی یک حریف انسانی نیمه ماهر نیز نبوده است، این روبات تنها قادر به ورود به رالی های طولانی با بازیکنان انسان است.

 

 روبات پینگ پنگ باز

آنگونه که شرکت امرن اظهار کرده است،خود ربات، که در حدود 6 ماه در حال ساخت و توسعه بوده است، بر روی سه پایه می ایستد، طول قدی برابر2.7 متر (8.9 فوت)دارد و وزن آن در حدود600 کیلوگرم (1,323 lb)است. این ربات به عنوان بخشی از کار شرکت امرن در فن آوری سنجش و کنترل، با هدف نهایی ساخت “یک جامعه غنی مشخص شده توسط هماهنگی بهینه بین مردم و ماشین آلات”طراحی و ساخته شده است.

 روبات پینگ پنگ باز

به منظور ضربه زدن به توپ، قبل از محاسبه خط سیر احتمالی توپ و سرعت آن سه موقعیت توسط این روبات هوشمند ارزیابی می شود: موقعیت توپ، موقعیت حریف انسانی و موقعیت دسته راکت حریف.

 

 روبات پینگ پنگ باز

سپس ربات اطلاعات خروجی مورد نیاز برای برگشت توپ به نقطه ای که ضربه زدن را برای حریف آسان می‌کند را محاسبه کرده و با همان سرعتی که توپ را دریافت می کند ، به آن ضربه می‌ زند که البته قابل توجه است که تمام این فرایند ها تنها در کسری از ثانیه به طول می کشد، تقریبا به همان سرعتی که انسان تمام این اطلاعات را به صورت تجربی در ذهن خود تجزیه و تحلیل می کند.

 روبات پینگ پنگ باز

شرکت امرن در رابطه با روبات جدیدش می گوید: “بزرگترین ویژگی ربات پینگ پنگ باز این است که یک هدف مشترک دارد و آن یک بازی رالی پینگ پنگ با حریف انسانی و به صورت مداوم می باشد، و این هدف باعث می شود قضاوت های محاسبه شده ای را مبنا قرار دهد تا ببیند چگونه می توانند به این هدف مشترک دستیابی پیدا کنند و تداوم بازی را به همراه حریف خود حفظ کنند.

 

 روبات پینگ پنگ باز

“برای تحقق بخشیدن به این هدف، در نظر گرفتن این نکته بسیار مهم و ضروری است که ماشین باید قادر باشد شرایط یک فرد را درک کند و اقداماتی را به شیوه ای مناسب برای حمایت از فرد و شرایط او انجام دهد.”

 روبات پینگ پنگ باز

به این ترتیب، شرکت امرن توسط ربات جدید خود نشان می دهد که چگونه تکنولوژی سنجش و کنترل می تواند به منظور همکاری روبات با انسان ها و کمک به آن ها در موارد مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

این روبات پینگ پنگ باز در هفته گذشته درEATEC ژاپن مورد پرده برداری قرار گرفت و مورد استقبال زیادی قرار گرفت.

 روبات پینگ پنگ باز

ویدیوی زیر معارفه ای از برنامه ربات پینگ پنگ باز امرن ارائه می دهد و ربات را در حال فعالیت نشان می دهد.

 

[تعداد: 2    میانگین: 3.5/5]

درباره ی ز-م

همچنین ببینید

iRobot

رو نمایی کمپانی iRobot از یک سیستم کنترل مبتنی بر تبلت

اگر مطالب روزانه مای تک را خوانده باشید، حد اقل در هفته چند مطلب در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>