خانه / روزشمار / روزشمار 3 آذرماه: تولد سیمون وندرمیر دانشمند فیزیک

روزشمار 3 آذرماه: تولد سیمون وندرمیر دانشمند فیزیک

سیمون وندرمیر فردی است که در سال 1925 در یک خانواده فرهنگی به دنیا آمد که همه به علم علاقه فراوان داشتند و علاقه داشتند که فرزندشان هم به علم اهمیت دهد. اعضای خانواده و نزدیکان وی عموما معلم و آموزگار بودند. پس سیمون وندرمیر هم باید به علم اهمیت می داد. وی نه تنها به علم اهمیت داد بلکه به عنوان فردی مهم در وادی علم برای همیشه ماندگار شد.

روزشمار تاریخ 3 آذر

وی در زما درگیری های هلند در سال 1943 دبیرستانش را به اتمام رساند و دانشگاه فنی دلف را برای ادامه تحصیل انتخاب کرد. وی در اولین مدرک خود نام خود را با عنوان مهندس مشاهده کرد و بعد از آن وارد پژوهشگاهی شد که تحقیقاتی را با میکروسکوپ الکترونی آغاز نمود. او در تحقیقات خبره شده بود و به همین دلیل وی را به عنوان فردی در تحقیقات هسته ای برگزیدند و وی را به کار گرفتند. سال 1990 سال بازنشستگی وی محسوب می شد پس تا ان زمان در آن مکان کار کرد. وی تکنیک Stochastic Cooling را ابداع کرد که حول علم شتاب دهنده ها می چرخد.کار این تکنیک، خنک کردن پرتوها برای کنترل انتشار امواج است. او در این باره جایزه نوبل را از آن خود کرد. وی در سن 85 سالگی از دنیا رفت.

علاوه بر زاد روز میلاد این فیزیک دان دانا، رویداد های زیر نیز در این تاریخ یعنی 24 نوامبر رخ داده، که به طور جهانی ثبت شده است

ترور لی هاروی اسوالد ضارب جان اف کندی، که یکی از ریس جمهور های آمریکا بوده است.

فیلسوف هلندی به نام ز باروخ اسپینوزا و زکری تیلور یکی از رییس جمهور های ایالات متحده آمریکا، که به عنوان دوازدهمین ریس جمهور آمریکا به حساب می آمد نیز در لیست متولدین این روز ثبت شده اند. علاوه بر این موارد کارلو کلودی هم یکی از نویسندگان مشهور است که در 24 نوامبر در سال 1826 متولد شده است.در سال 1864 نیز تولوز لوترک متولد شد که فردی چیره دست در دنیای نقاشی بوده است.

همچنین ژرژ کلمانسو نخست وزیر سه ساله فرانسه در این روز دار فانی را وداع گفت.

[تعداد: 2    میانگین: 3/5]

همچنین ببینید

UHAN VANDERVALS

روزشمار 2 آذرماه: تولد اسطوره فیزیک یوهان دیدریک وان در والس

حدود 177 سال پیش مثل امروز در تاریخ 23 نوامبر 1837 بود که لیدن هلند، ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>