خانه / ربات / فناوری و کنترل دستگاه های بدون سرنشین

فناوری و کنترل دستگاه های بدون سرنشین

در حالیکه پیشرفت های مداوم به UAVها ی بزرگتر اجازه می دهد تا مدت طولانی تری در هوا بمانند، ظرفیت بالابری و مقاومت UAVهای کوچکتر محدود به اندازه و باتری های آن هاست. در حرکتی که می تواند گسترش یافته و به اپلیکیشن های UAVهای کوچک دسترسی پیدا کند، گروهی از محققان روباتیک جفت شدن UAV را با یک وسیله ی زمینی پیشنهاد می کند که مکان استراحتی را فراهم می کند. اما این دیدگاه نیاز به ارتباط مکانیکی در فضا بین دو وسیله دارد که کاملاً آن چیزی است که تیم به آن دست یافته بود.

drone_autonomous_docking

جفت کردن یک وسیله ی بدون راننده با وسیله ی نقلیه زمینی (UGV) چندین سناریو را ثابت می کند. یک روبات زمینی می تواند وسیله ی بدون راننده را تا محل عملیات نظامی حمل کرده و مثلاً محلی را برای تغذیه پیدا کند یا ممکن است حداکثر بار سنگین تر را تا محل انتقال دهد و انبار کوچکی تهیه کند که در آن وسیله تحویل گیرنده باشد. برای پیشرفت روبات ها در این ناحیه، محققان دریافتند که برای وسایل جفت شده لازم است تا فرودهای خودکار و هماهنگ در شرایط خاصی داشته باشند.

تیم آزمایشگاه WAVE دانشگاه Waterloo ی کانادا با استفاده از روبات های زمینی Aeryon Scout UAV و UGV دارای هدایتگر مسیر استراتژی کنترل و ارتباط مکانیکی را ایجاد کردند. هر وسیله با تقارن یافتن یک مکان از پیش تعیین شده موقعیت خود را با یک کنترل کننده ی غیرمرکزی مرتبط می کند. این کنترل کننده نیز برای مسیر های خیرخطی محسوب می شود که فاکتورهای خلفی را تهیه می کند مثل بادهای قوی و زمان تأخیر از سیگنال های وای-فای یا رادیویی.

در ویدیو هایی که در این باره منتشر شده است، وسیله ی خودکار دارای ارتباط مکانیکی در محیط های داخلی و خارجی نشان داده شده اند. مقدار آن به تنهایی می تواند در مقایسه با سایر ویدیوهای موجود در اینترنت در مورد وسایل بدون راننده قابل قبول باشد اما فناوری که در پشت آن قرار گرفته است قطعاً پتانسیل بالایی خواهد داشت.

 

 

[تعداد: 1    میانگین: 3/5]

همچنین ببینید

iRobot

رو نمایی کمپانی iRobot از یک سیستم کنترل مبتنی بر تبلت

اگر مطالب روزانه مای تک را خوانده باشید، حد اقل در هفته چند مطلب در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>