خانه / تبلت - کتابخوان / مقایسه و بررسی MacBook Air محصول 2014 و iPad Air

مقایسه و بررسی MacBook Air محصول 2014 و iPad Air

زمانی که استیو جابز هنوز در قید حیات بود و در حال مدیریت توسعه محصولات اپلی خود بود تبلت را ارائه داد و این انتظار را داشت که با این کار تمام لپ تاپ ها را از روی زمین و دنیای تکنولوژی برچیند! البته این کار بیشتر یک انقلاب در استفاده از گوشی های هوشمند بود با این حال هنوز هم که هنوز است بعد از گذشت 4 سال از تولید اولین تبلت اپلی ها آیا هنوز هم می توان انتظار داشت که تبلت های اپل جای لپ تاپ ها را گرفته اند ؟ مقایسه ای که ما امروز برای یک تبلت و لپ تاپ اپل نوشته ایم می تواند پاسخ بسیاری از سوالات را به شما بدهد!

کیبرد

 

book-air-vs-ipad-air-

از نظر کیبرد باید بگوییم که مک بوک اپل که خود یک سیستم کاملا سنتی است دارای یک کیبرد ادغام شده و شیاری است که هر دو این از بهترین ویژگی های مک بوک است اما در مورد آی پد ایر که تبلت اپل است باید بدانید که می توانید از هر کیبردی برای جفت کردن در این سیستم استفاده کنید واین باعث شده تحول خوبی در حوزه تبلت ها ایجاد شود که اپل برای آی پد ایر خود در نظر گرفته است.

اندازه

 

مقایسه و بررسی MacBook Air محصول 2014 و iPad Air

مک بوک 11 اینچی اپل به عنوان یک سیستم قابل حمل بسیار مناسب و سبک وزن است اما همینقدر بگوییم که باز هم از تبلت اپل بزرگتر است حتی از آن جا که مک بوک با کیبرد ادغام شده است، تبلت آی پد ایر با کیسش باز هم از این مک بوک نازک تر است. پس اگر فقط و صرفا نازکی برایتان اهمیت دارد باید به این موضوع توجه داشته باشید. همانطور که در این مقایسه و تصویر می بینید عکس ها بیانگر این است که سایز های این دو مورد به صورت زیر است :

آی پد ایر : طول   240 میلی متر – عرض   170 میلی متر –  ضخامت 7.5 میلی متر

مک بوک : طول 300 میلی متر –  عرض 192 میلی متر –  ضخامت 17 میلی متر

وزن

 

مقایسه و بررسی MacBook Air محصول 2014 و iPad Air

همانطور که در اول مقاله اعلام کردیم از نظر وزنی مک بوک اپل آن هم ورژن سال 2014 یک سیستم بسیار قابل حمل است و از نظر وزنی مناسب است حتی شما برای اینکه بخواهید سیستم تان را از یک اتاق به اتاق دیگری ببرید برایتان اهمیت دارد که وزن از چه قرار است اما این را بدانید که نام آی پد ایر به این دلیل ایر گذاشته شده که میزان حداقلی از نظر وزنی در آن در نظر گرفته شده است هر چند بعد از تولید ای پد ایر برخی از کمپانی ها اخیرا به تولید سبک تر از آی پد ایر اقدام کرده اند اما اولین سبک وزن تبلت ها آی پد ایر بوده که هم اکنون وزنش کمتر از 57 درصد مک بوک می باشد. پس در صورتی که وزن برایتان اهمیت دارد توصیه ما استفاده از آی پد ایر است.

جنس و ساختار

 

مقایسه و بررسی MacBook Air محصول 2014 و iPad Air

همانطور که می دانید هر چند که ممکن است که شما تا کنون محصولات اپل را خریداری کرده باشید و متوجه جنس بدنه آن ها شده باشید اما اپل اغلب محصولاتش را با بدنه آلومینیمی طراحی و تولید می کند و این دو محصول نیز از این قاعده اپل مستثنی نیست! پس شما می توانید روی این محصولات با جنس و ساختار آلومینیمی حساب کنید و در مقایسه هایتان جنس را حذف کنید.

رنگ بندی

 

از نظر رنگ بندی مک بوک بخاطر استفاده از بدنه آلومینیمی هر گز رنگش از نقره ای فراتر نرفته است اما تبلت اپل موسوم به آی پد ایر این روزها با رنگ های مخلتفی نظیر سیاه و سفید و خاکستری و نقره ای عرضه می شود. علاوه بر این لپ تاپ می توانید به ویژگی های Lenovo IdeaPad Yoga 2 هم توجه کنید و در انتخاب هایتان آن را دخیل کنید.

اندازه نمایشگر

 

مقایسه و بررسی MacBook Air محصول 2014 و iPad Air

هر چند اندازه آی پد ایر بسیار بزرگ تر از اندازه iPad mini  است اما اندازه 9.7 اینچی آن حدود 79 درصد نمایشگر مک بوک 11 اینچی است!

کیفیت نمایشگر

 

زمانی که به مقایسه کیفیت نمایشگر ها می رسیم این اهمیت دارد که رزولوشن و تراکم پیکلسلی را با دقت اندازه بگیریم و مورد بررسی قرار دهیم. در این باره هم برای این دو محصول اپل به این دو مشخصه مهم پرداخته ایم.  متاسفانه هنوز اپل نتوانسته یا اینکه نخواسته رزولوشن و کیفیت سیستم مک بوک ایر خود را بالا ببرد اما در عین حال هنوز این سیستم بسیار شفاف تر و با کیفیت تر از سیستم های MBA  است. برای اینکه فقط بتوانید از بین تبلت های پیشرفته یکی را انتخاب کنید توصیه می کنیم که آی پد ایر را با دو تبلت BlackBerry و Motorola هم مقایسه کنید و بعد انتخاب کنید و اما ویژگی های این دو سیستم ایری امروز !

همانطور که مشاهده می کنید رزولوشن ها به صورت زیر گزارش شده است

ویژگی های مک بوک ایر:

رزولوشن:  1366 در 768 پیکسل – تراکم پیکسلی: 135 پیکسل در اینچ

ویژگی های آی پد ایر :

رزولوشن : 2048 در 1536 پیکسل – تراکم پیکسلی : 264 پیکسل در اینچ

ویژگی نمایشگر لمسی

 

مقایسه و بررسی MacBook Air محصول 2014 و iPad Air

با توجه به اینکه این روزها با روی کار آمدن ویندوز 8 و ورژن های جدید آن استفاده از صفحات لمسی بسیار اهمیت پیدا کرده اما متاسفانه هنوز که هنوز است نمایشگر مک بوک ایر از صفحه لمسی پیروی نمی کند اما تبلت آی پد ایر اپل می تواند یک نمایشگر لمسی خوب باشد که با کیبرد های دیگر ادغام می شود.

ویژگی پردازنده :

 

مقایسه و بررسی MacBook Air محصول 2014 و iPad Air

سیستم مک بوک اپل و آی پد ایر آن هر دو از پردازنده های قوی استفاده می کنند اما پردازنده آی پد ایر اپل محصولی از خود اپل است اما برای مک بوک از یک پردازنده 5 هسته ای اینتلی استفده کرده است که که هسته آن دوگانه است و از طرفی با سرعت 1.4 گیگاهرتز، که برای هر دو مورد ثبت شده است می توان گفت از سرعت مناسب و مشابه برخوردارند.

حافظه Ram

حافظه رم یکی از خصیصه های بسیار مهم در امر تولید و انتخاب سیستم های دیجیتالی محاسباتی است در این باره باید بگوییم که مک بوک ایر اپل در دو مدل با حافظه های رم 4 و 8 گیگیابایتی ارائه شده است اما تبلت آی پد ایر دارای یک رم 1 گیگابایتی است. البته نکته شنیدنی اینکه می توانید سیستم 4 گیگی را تا 8 گیگابایت به انتخاب خود ارتقا دهید یعنی شما می توانید یک مک بوک ایر با حافظه 5 گیگ رم داشته باشید!

حافظه داخلی

شاید دومین یا اولین عنصر مورد اهمیت بسیاری از کاربران این باشد که حافظه سیستم را مورد بررسی قرار می دهند. در مورد مک بوک ایر شما با سه گزینه روبرو هستید! حافظه های 128 – 256 و 512 گیگابایت به این منظور در نظر گرفته شده است. اما تبلت اپل موسوم به آی پد ایر دارای حافظه های 16 و 32 و 68 و 128 گیگابایت در نظر گرفته شده است.

ویژگی باطری

مقایسه و بررسی MacBook Air محصول 2014 و iPad Air

باطری و طول عمر آن هم از خصیصه های مهمی است که باید در انتخاب و بکار گیری سیستم اهمیت داده شود. اما مک بوک اپل دارای ظرفیتی است که در مدت زمان 9 ساعت و تبلت آی پد ایر هم در مدت 9 ساعت به شما خدمت رسانی می کند.

دوربین

این روزها چون تماس های تصویری اهمیت پیدا کرده است و بیشتر تماس ها از طریق سیستم ها صورت می گیرد باید دوربین برای هر سیستمی تعبیه شود. مک بوک ایر اپل دارای یک دوربین روبرو با ویژگی 720p است اما آی پد ایر دارای دو دوربین عقب و جلو است. دوربین عقب یک دوربین 5 مگاپیکسلی است اما دروبین جلو یک دوربین 1.2 مگاپیکسلی است

نرم افزارهای این دو سیستم

 

بسیاری از کاربران احساس نیازشان به نرم افزار آفیس احساس می شود به همین دلیل در هر دوی این سیستم ها از مایکروسافت آفیس استفاده شده است. برنامه siri  هم برای هر دو در نظر گرفته شده است

هر چند این دو سیستم دو تا از سیستم های محبوب اپل هستند اما ورژن جدید مک بوک ایر در تاریخ آوریل 2014 و آی پد ایر در تاریخ نوامبر 2013 به روز رسانی شده اند. قیمت نهایی این سیستم ها به این صورت اعلام شده که مک بوک ایر با قیمت 900 دلار و آی پد ایر با قیمت 500 دلار به فروش می رسد.

[تعداد: 2    میانگین: 3/5]

همچنین ببینید

اتصال لپ تاپ به صورت بی سیم به تلویزیون

آموزش اتصال لپ تاپ به صورت بی سیم به تلویزیون

  با پیشرفته شدن وسایل های الکترونیکی از جمله تلویزیون ها ,به راحتی می توانید ...

یک دیدگاه

  1. خیلی خوبه از نظر کارایی هر دو اما قیمت زیاد باعث خرید شده:)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>