خانه / گوشی موبایل / بررسی و مقایسه دو گوشی Amazon Fire Phone و HTC One M8

بررسی و مقایسه دو گوشی Amazon Fire Phone و HTC One M8

همانطور که می دانید چند روز است که گوشی جدید آمازون موسوم به Amazon Fire Phone وارد بازار گوشی های هوشمند شده است و ظاهرا تصمیم دارد به رقابتی سنگین با سایر اسمارت فون های مشهور برخیزد. به همین دلیل لازم می دانیم به مرور بررسی هایی با سایر گوشی ها انجام دهیم تا از جایگاه Amazon Fire Phone در بین گوشی ها مطلع شویم.

Amazon Fire Phone و HTC One M8

اما هر جا از این به بعد نام fire شنیدید مطمئن باشید در حال چرخیدن دور محصولی از امازون هستید چرا که گوشی Amazon Fire Phone و fire tv امازون دو محصول 2014 این مجموعه است که انتظار می رود موفق عمل کرده باشد. به طور کلی بازار گوشی های هوشمند همیشه داغ و شلوغ است اما اگر به HTC One  M8  تنها دقت کنید به نظر می رسد که این گوشی برای دو سال متمادی در لیست بهترین ها باشد اما این در سطح ماندن و در رقابت ماندن نیاز به تلاش زیادی دارد چرا که نا گهان ممکن است یکی دیگر از کمپانی ها با تولید محصولی برتر تمام تلاش های سازندگان قبلی را خراب کند. به عنوان مثال باور نداشتیم آمازون بخواهد با یک گوشی هوشمند به رقابت برخیزد! آن هم در عصری که شرکت های مطرحی نظیر نوکیا تغییر استراتژی می دهد و یا اینکه سونی بدلیل کاهش سرمایه مجبور است روی ps4  زوم کند پس به احتمال زیاد تازه وارد ها شانس بیشتری خواهند داشت.

بنابراین امروز به بررسی دو گوشی Amazon Fire Phone و HTC One  M8 می پردازیم تا ببینیم کدامیک موفق تر عمل کرده اند.

 

بررسی اندازه گوشی های Amazon Fire Phone و HTC One  M8

 

بررسی و مقایسه دو گوشی Amazon Fire Phone و HTC One M8

اگر بخواهیم از نظر اندازه گیری با گوشی های دیگر وارد بحث شویم باید بگوییم که گوشی آمازون از گوشی آیفون بزرگتر است! فکرش را بکنید! اما از برخی گوشی های اندرویدی نظیر htc کوچکتر است. به عنوان مثالی از اندازه ها گوشی HTC One  M8 به اندازه 5 درصد بلند تر، 8 درصد پهن تر و 6 درصد ضخیم تر از گوشی  Amazon Fire Phone است. تفاوت اندازه ها را در عکس مد نظر داشته باشید

 

بررسی وزنی گوشی های Amazon Fire Phone و HTC One  M8

 

بررسی و مقایسه دو گوشی Amazon Fire Phone و HTC One M8

هر چند گوشی آمازون بهتر در دست جا می شود و کوچکتر از اچ تی سی است اما می توان گفت که یک گزینه مشترک دارند که آن هم میزان وزن این دو گوشی است. با توجه به این که گوشی آمازون کوچکتر است می توان گفت که خوش دست تر است و در این سایز و وزن بر اچ تی سی ارجحیت دارد هر چند باید خوش دست بودن را با توجه به اندازه دست کاربران مد نظر گرفت.

بررسی ساختار و جنس  گوشی های Amazon Fire Phone و HTC One  M8

 

بررسی و مقایسه دو گوشی Amazon Fire Phone و HTC One M8

شاید به دنبال یک گوشی باشید که از نظر جنس ساختار پشت گوشی کمی با سایر تولیدات بازار متفاوت باشد. این بار متوجه ایم که گوشی اچ تی سی از آلومینیم ساخته شده اما گوشی امازون از جنس شیشه استفاده کرده است! گوشی ای که از ساختار شیشه ای بهره مند است ملاحضات خاص خود را دارد در عین حال نمونه شیشه ای را قبلا در گوشی هایی نظیر Phones 4/4s, LG Optimus G و Nexus 4  مشاهده کرده ایم. این به سلیقه شما باز می گردد اما می توان گفت گوشی با ساختار آلومینیمی از امنیت بیشتری برخوردار است.

 

رنگ بندی گوشی های Amazon Fire Phone و HTC One  M8

 

بررسی و مقایسه دو گوشی Amazon Fire Phone و HTC One M8

قطعا سلیقه افراد با هم برابر نیست و دختر ها و پسرها از نظر انتخاب رنگ در طیف متفاوتی کار می کنند. این موجب شده که htc بیشتر به این تفاوت فکر کند و گوشی خود را در 4 رنگ، قرمز، طلایی، خاکستری و نقره ای تولید کرده است در صورتی که آمازون  این گوشی خود را در رنگ مشکی تولید کرده است. پس دوست داران آمازون باید با تک رنگی بودن گوشی کنار بیایند. مقایسه تصویری و سریع برای HTC One M8 و Nexus 5 هم توسط گروه مای تچ انجام شده که می تواند در انتخاب بهتر به شما کمک کند.

نمایشگرهای  گوشی های Amazon Fire Phone و HTC One  M8

 

بررسی و مقایسه دو گوشی Amazon Fire Phone و HTC One M8

یکی از مهمترین گزینه ها که هر خریدار گوشی به آن توجه زیادی دارد این است که نمایشگر گوشی در چه اندازه ای است. برای گوشی های Amazon Fire Phone و HTC One  M8 به ترتیب نمایشگرهایی با اندازه 4.7 اینچ و 5 اینچ در نظر گرفته شده است. با این حال می توان گفت اچ تی سی 13 درصد از نظر نمایشگر بزرگتر از گوشی آمازون است.

میزان وضوح و رزولوشن گوشی های Amazon Fire Phone و HTC One  M8

 

بررسی و مقایسه دو گوشی Amazon Fire Phone و HTC One M8

گوشی آمازون از سخت افرارهایی با آخرین متد و تکنولوژی استفاده می کند اما می توان گفت از نظر نمایشگر و رزولوشن متاسفانه در اندازه متوسط تولید شده است. میزان 315 پیکسل در هر اینچ از این گوشی، یک گوشی تند و تیز ساخته اما نه به اندازه نمونه های مشابه نظیر htc! به هر حال می توان با قبول کاربردی بودن هر دو گوشی انتخاب را به htc داد.

 

بررسی خاصیت سه بعدی در دو گوشی Amazon Fire Phone و HTC One  M8

 

بررسی و مقایسه دو گوشی Amazon Fire Phone و HTC One M8

قبل از انتشار گوشی آمازون، بر این باور بودیم که خاصیت نمایشگر پویا و سه بعدی در این گوشی جا گذاشته شده است اما اکنون بعد از رونمایی شاهد این ویژگی هستیم که برترین گوشی ها هم از آن پشتیبانی نمی کنند. بنابراین می توان گفت اولین برتری گوشی آمازون نسبت به کلیه گوشی ها پشتیبانی از خاصیت سه بعدی آن است.معرفی اسمارت فون های سه بعدی از آمازون مقاله ای ایست که در مورد گوشی های امازون جمع آوری کرده ایم.

 

بررسی خاصیت تشخیص تصویردر دو گوشی Amazon Fire Phone و HTC One  M8

 

بررسی و مقایسه دو گوشی Amazon Fire Phone و HTC One M8

یکی دیگر از ویژگی هایی که آمازون به طور هدفمند روی گوشی های خود ارائه کرده است خاصیت تشخیص تصویر برای محصولات است که در هیچ گوشی ای تا کنون ایجاد نشده است. البته این خاصیت برای فروشگاه امازون بیشتر کارایی دارد چرا که می توان با شناسایی عکس ها سبد خرید را مدیریت کرد!

 

بررسی وضعیت حافظه در دو گوشی Amazon Fire Phone و HTC One  M8

 

بررسی و مقایسه دو گوشی Amazon Fire Phone و HTC One M8

می توان گفت از نظر حافظه داخلی، گوشی آمازون بهتر عمل کرده است اما گوشی htc با قابلیت microsd  می تواند میزان حافظه را به میزان زیادی افزایش دهد. حافظه داخلی به کار رفته برای گوشی های آمازون به صورت 32 و 64 گیگابایت است، اما در HTC  میزان حافظه به صورت 16 و 32 گیگابایت می باشد که از اسلات برای اضافه کردن حافظه هم پشتیبانی می شود اما اسلات microsd برای گوشی آمازون فراهم نیست. حافظه RAM  بکار رفته در هر دو گوشی، به صورت 2 گیگابایت می باشد.

 

بررسی وضعیت پردازنده در دو گوشی Amazon Fire Phone و HTC One  M8

 

بررسی و مقایسه دو گوشی Amazon Fire Phone و HTC One M8

از نظر پردازنده هر دو گوشی هوشمند از پردازنده های Snapdragon استفاده می کنند اما HTC  از پردازنده 4 هسته ای Snapdragon 801 یعنی اخرین تکنولوژی Snapdragon استفاده می کند که قدرت سرعت پردازنده 2.3 گیگاهرتز است اما گوشی امازون از نسل قدیمی تر ( البته نه خیلی قدیمی تر ) به نام Snapdragon 800 بهره می برد که دارای 4 هسته و با سرعت 2.2 گیگاهرتز کار می کند. بنظر می رسد که گوشی hTC  مورد قبول می باشد اما کیفیت آمازون آنقدر ها هم پایین نیست که بخواهید روی آن را خط قرمز بکشید کافیست که با توجه به برنامه هایی که قصد پردازش آن دارید، مقایسه کنید. می توان گفت گوشی آمازون یک گوشی بالاتر از متوسط باشد در حالی که HTC  از این نظر عالی است!

 

 

بررسی وضعیت دوربین  در دو گوشی Amazon Fire Phone و HTC One  M8

 

بررسی و مقایسه دو گوشی Amazon Fire Phone و HTC One M8

هر دو گوشی از دوربین های عقب و جلو پشتیبانی می کنند اما همانطور که در بررسی های قبلی ذکر کرده ایم انتخاب شما بر اساس کیفیت دوربین بستگی به این دارد که می خواهید بیشتر از دوربین عقب استفاده کنید یا جلو. با توجه به پاسختان می توانید یکی از این دو گوشی را انتخاب کنید اما می توان از نظر کیفیت گفت گوشی HTC دارای دوربین جلو با کیفیت تری است در صورتی که گوشی آمازون از یک دوربین با کیفیت 13 مگاپیکسلی برای عقب استفاده می کند.

حسگر عمیق برای دو گوشی Amazon Fire Phone و HTC One  M8

 

 

بررسی و مقایسه دو گوشی Amazon Fire Phone و HTC One M8

 

در گوشی HTC  با ارائه حسگر عمیق امکان زوم سازی روی یک شی خاص ایجاد شده است که روی دوربین های بسیار پیشرفته وجود دارد و این موجب می شود افکت های مناسبی به  عکس داده شود اما در گوشی آمازون این خاصیت موجود نمی باشد.

 

بررسی باطری دو گوشی  Amazon Fire Phone و HTC One  M8

 

بررسی و مقایسه دو گوشی Amazon Fire Phone و HTC One M8

برای اینکه بدانید کدامیک از گوشی ها طول عمر باطری بیشتری دارد به ظرفیت ها در عکس دقت کنید. به نظر می رسد گوشی HTC  از ظرفیت بیشتری برخوردار باشد و در آزمایشاتی که برای این دو گوشی انجام شده است مشاهده می کنیم که طول عمر اچ تی سی بیش از آمازون است پس می توان نتیجه گرفت این گوشی مدت زمان بیشتری برای شما کار خواهد کرد. از طرفی با توجه به اینکه گوشی اچ تی سی دارای خاصیت ذخیره سازی نیرو است می توان حساب کرد که میزان ذخیره سازی انرژی و طول عمر باطری بیش از حالت طبیعی خواهد بود.

 

بررسی نرم افزاری و سیستم عامل دو گوشی  Amazon Fire Phone و HTC One  M8

 

بررسی و مقایسه دو گوشی Amazon Fire Phone و HTC One M8

 

گوشی HTC  از نرم افزار و سیستم عامل اندروید KITKAT استفاده می کند در صورتی که گوشی آمازون بر اساس سیستم عامل جدید خود یعنی FIRE تولید شده است. با این حال می توان گفت که هم اکنون یک سیستم عامل دیگر به مبارزه با اندروید برخواسته است.

امیدواریم که این بررسی توانسته باشد شما را برای انتخاب گوشی برتر توجیه کند. اما اگر نهایتا گوشی اچ تی سی را انتخاب کردید مقاله ای با عنوان راه کارها و ترفند هایی برای HTC One M8 می تواند آموزش خوبی برای کار کردن با این گوشی برایتان باشد.

 

[تعداد: 4    میانگین: 2.3/5]

همچنین ببینید

اندروید

تنظیمات کاربردی در اندروید

  کاربران زیادی از گوشی های اندروید استفاده میکنند,اما همه ما ها از تمامی کاربرد ...

2 دیدگاه

 1. دوست عزیز به نظر میرسد که شما هیچ اطلاعاتی درباره گوشی فایر فون ندارید و حتی وان m8 را هم به درستی نمیشناسید و فقط به صرف اینکه چیزی نوشته باشید این مطلب را نوشتید
  باید خدمت شما بگم که فایر os همان اندروید 4.4.2 هست که توسط آمازون بهینه سازی شده و سیستم عامل جدیدی نیست که بخواهد با اندروید رقابت کند
  دوم اینکه صفحه نمایش فایرفون قابلیت 3d ندارد و تکنولوژی ای منحصر بفرد در آن بکار رفته که به کمک 5 دوربین در جلو تمام حرکات صورت کاربر را بصورت زنده پردازش میکند و باعث میشود که بتوانید محیط سیستم عامل را به صورت زنده حس کنید
  سوم اینکه فایر فون سنگین ترین و ظخیم ترین اسمارت فون جهان است
  ودر آخر دوربین m8 بدترین دوربین دنیا در یک اسمارت فون گران شناخته شده
  لطفا قبل از اینکه شروع به تایپ کنید 2 صفحه مطالعه کنید و با نوشتن این اراجیف وقت مردم را نگیرید .
  میدونم که تایید نمیکنید منم فقط خواستم به خودتون گفته باشم

 2. با سلام

  اولا کلیۀ عکسهای استفاده شده در این خبر و نیز عمدۀ این متن از آرتیکل منتشر شده در سایت gizman.com به آدرس ذیل اقتباس شده اما متأسفانه هیچ کجا در این متن ترجمه شده منبع مقاله ذکر نشده است که این از اصول حرفه ای انتشار خبر بدور است:

  gizmag.com/htc-one-m8-vs-amazon-fire-phone/32636

  ضمن اینکه گویا برای اخبار درج شده حتی تاریخ نیز ذکر نشده است.

  دوم در پاسخ به آقای نیما ترابی:

  – سیستم عامل فایر همانطور که اشاره کردید تغییر یافتۀ همان اندروید است اما با توجه به نسخه های مختلف ارائه شده از 3.6.8 تا آخرید آن که 4.5.1 می باشد هر یک به شکلی بر مبنای یکی از نسخه های اندروید می باشد و اینکه بگوییم کلا سیستم عامل فایر بر مبنای اندروید 4.4.2 است صحیح نیست.
  wikipedia.org/wiki/Fire_OS
  – کجای متن بالا نوشته شده که “صفحه نمایش” گوشی فایر قابلیت 3d دارد که شما نوشته اید: “…اینکه صفحه نمایش فایرفون قابلیت 3d ندارد…”؟
  – اما اینکه نوشته اید: “…فایر فون سنگین ترین و ظخیم (ضخیم) ترین اسمارت فون جهان است” بر اساس کدام منبع نوشته اید؟
  با توجه به تاریخ یادداشت شما (دهم شهریورماه نود و سه شمسی) باطلاع میرساند که بسیاری از اسمارت فونهای معروف جهان با وزن بیشتر از 160 گرم (وزن فایر) تا به امروز تولید و به بازار عرضه شده اند منجمله:
  Galaxy Note 4 – 176 gr
  Motorola Nexus 6 – 184 gr
  Blackberry Passport – 194 gr
  Sony Xperia 2 – 163 gr
  و الی آخر
  – ودر آخر، اینکه نوشته اید: “…دوربین m8 بدترین دوربین دنیا در یک اسمارت فون گران شناخته شده است”
  کجا و در کدام سایت معتبری چنین مطلب نادرستی را خوانده اید؟
  بد نیست برای فهم بیشتر نسبت به کیفیت بالای این دوربین به مقالات ذیل نیز سری بزنید:
  trustedreviews.com/htc-one-m8-review-ultrapixel-camera-image-quality-page-7
  imore.com/iphone-6-vs-galaxy-s5-vs-htc-one-m8-camera-shootout

  از آنجا که توشتن پست های نا درست و غیر علمی از سوی بسیاری از کاربران ایرانی به امری روزمره تبدیل شده است لذا به نظر می رسد که این افراد منجمله دوست عزیز آقای نیما ترابی باید قبل از اینکه شروع به تایپ کند بیش از 2 صفحه مطالعه کند تا با نوشتن اطلاعات غلط (و به تعبیر ایشان اراجیف) وقت مردم را نگیرد!

  با تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>