خانه / گوشی موبایل / مقایسه نمایشگر های iPhone 6 و Galaxy S5 و G3 و One M8 و iPhone 5s

مقایسه نمایشگر های iPhone 6 و Galaxy S5 و G3 و One M8 و iPhone 5s

اگر مدت ها منتظر بوده اید تا بتوانید یک گوشی خیلی خوب خریداری کنید، به احتمال زیاد الان دقیقا همان زمانی است که شما به آن رسیده اید! بسیاری از کاربران، اهمیت و برتری گوشی ها را به نمایشگر آن نسبت می دهند! یعنی هرچه کیفیت و کارایی نمایشگر بهتر باشد، این گوشی از همه نظر برای آن ها عالی است! البته تا حدی هم این گفته درست است چرا که بسیاری از عملکرد های گوشی از طریق نمایشگر آن منتقل می شود اما اگر بخواهید حرفه ای انتخاب کنید، مطمئن باشید که همه چیز در نمایشگر خلاصه نمی شود! ویژگی های نمایشگر باید مورد قبول باشد اما همه چیز نیست و باید با توجه به نیازها و سلیقه انتخاب صورت گیرد!  Apple-iPhone-6-screen-comparison-TI

امروز می خواهیم برای کسانی که می خواهند از بین پنج گوشی برتر این فصل یعنی iPhone 6 و Galaxy S5 و G3 و One M8 و iPhone 5s یکی را انتخاب کنند اما از تمام مراحل مقایسه عبور کرده اند و به مرحله نهایی یا همان مقایسه نمایشگر رسیده اند. این مقایسه کمک شایانی به شما می کند تا بتوانید بهترین گوشی را انتخاب کنید!

روشنایی و دید

تا پیش از این ما فکر می کردیم که تنها گوشی که با نسبت اندازه اش بسیار درخشان و وضوح خوبی دارد  iPhone 5s است در باره این گوشی باید بگوییم که اسکرین متناسب آن و میزان درخشندگی آن به اندازه ی 580 nits می باشد، اما با روی کار آمدن آیفون 6 این باور ما به طور کامل به هم ریخت چرا که اسکرین بزرگ آیفون 6 در آزمایشات ما، دارای میزان درخشندگی 600 nits می باشد که این یعنی بسیار جالب است. این میزان نشان دهنده این است که میزان آن بسیار قابل قبول و درخشندگی گوشی آیفون 6 بسیار دلخواه است اما از iPhone 5s تنها یک درجه تیره تر است که باید مقایسه ها را ببینید.

مقایسه دید در فضای باز

البته این تیرگی بیشتر زمانی مشخص است که بخواهید در هوای آزاد و دقیقا زیر نور خورشید، هر دو را مقایسه کنید. در مورد Galaxy S5 باید بگوییم که تا زمانی که در صفحه از رنگ سفید استفاده نشده باشد، درخشندگی و وضوح آن بسیار بالاست و تا حد 450 nits  می رسد اما زمانی که رنگ های سفید حضور داشته باشند و به میزان بالایی در نمایشگر فراگیر شوند، این درخشندگی کمتر می شود. زمانی که بیرون از منزل هستید، وضوح این نمایشگر بهتر از آیفون 6 مشاهده شده است. بنابراین می توان گفت گلکسی اس 5 تا اندازه 500 nits قابل ارتقا باشد. در این باره می توان گفت که گوشی های دیگر نیز از نظر میزان nits قابل محاسبه اند که به صورت ( HTC One (M8) (490 nits  و( the LG G3 (455 nits  قابل بیان است. در این مقایسه هم HTC One  از همتای خود یعنی ال جی پیشی می گیرد اما از نمونه های قبلی کمی کمتر به حساب می آید. می توانید هم اکنون به مقایسه بین Galaxy Alpha و Apple iPhone 6 و Sony Xperia Z3v بپردازید و بهترین ها را با توجه به خواسته های خود انتخاب کنید.

مقایسه دید در فضای باز

بنا بر این می توانید رتبه بندی زیر را برای وضوح این گوشی ها به صورت خارج از اتاق و زیر نور مستقیم در نظر گرفت:

01-Brightness-and-visibilityدقت رنگ

در مقایسه قبلی متوجه شدیم که کیفیت گوشی iPhone 5s فوق العاده بود اما گوشی iPhone 6 هم قرار بوده که تغییرات فوق العاده ای داشته باشد و حتی چیزی بیش از یک تغییر عادی در اسکرین 4.7 اینچی اش قرار داده شود که متاسفانه الان از آن ها خبری نیست!

مقایسه تصویری نمایشگر گوشی

در مقایسه های قبلی که از گوشی آیفون 5 سی انجام شده است، میزان حرارت رنگی آن به میزان 7150 کلوین محسابه شده است. البته این میزان به مرور تغییر می کند و به اندازه ی 7350 کلوین می رسد که البته امیدواریم برای شما این مورد دیر تر رخ دهد هر چند این رقم هم هنوز خوب است. درجه حرارت نورمال برای نمایشگر به اندازه 6500 کلوین گزارش شده است که تا نمونه ی ما بسیار فرق دارد.

مقایسه تصویری نمایشگر گوشی

وقتی که آیفون 6 را هم از این حیث مد نظر قرار می دهیم متاسفانه مشاهده می کنیم که نسبت به نمونه قبلی خود، هیچ تغییر اساسی در آن رخ نداده است هر چند به عنوان گوشی جدید و به روز تر شناخته شده است. حرارت رنگ در آیفون 6 حدودا به صورت 7150 کلوین تا 7156 کلوین متغییر است که امیدواریم بیش از این حد موردی در مورد آیفون 6 مشاهده نشود.

مقایسه تصویری نمایشگر گوشی

نکته ای که باید در اینجا یاد بگیرید این است که وقتی درجه حرارت از میزان 6500 کلوین که میزانی نورمال است، بالاتر برود به این معناست که در نمایشگر رنگ آبی فشرده تر از رنگ قرمز، قرار داده شده است. ( سه رنگ اصلی قرمز، آبی، سبز ). بنابراین در مورد آیفون 6 کمی رنگ ها سرد هستند و تمایل به وضوح آبی رنگ بیشتر است.

مقایسه تصویری نمایشگر گوشی

اما برای اینکه بدانید شاخص انتخاب ما در جدول آخر چیست باید بگوییم که صفحه نمایش AMOLED گوشی گلکسی اس 5، موجب شده هر چند که ویژگی منفی رنگ پلاریزه داشته باشد اما کاربران از وضوح آن و البته دقت رنگی آن راضی باشند.  در عین حال در هنگام آزمایش در حالت عادی میزان حرارت رنگ در این گوشی به میزان 8100 کلوین هم قابل افزایش است.

مقایسه تصویری نمایشگر گوشی

حرارت رنگ در واقع شاخصی برای تعادل بین رنگ قرمز و آبی در نمایشگر است که افزایش هر کدام می تواند به سردی و گرمی رنگ ها بیشتر دامن بزند. بنابراین در مورد گلکسی هم باید بگوییم که رنگ ها به طور دقیق نمایش داده نمی شود. اگر شما از نظر چشمی با رنگ خاصی مشکل دارید، مثلا همین آبی، این می تواند برایتان آزار دهنده باشد.

مقایسه تصویری نمایشگر گوشی

در مورد گرمی و سردی رنگ ها و همین شاخص حرارت خوشبختانه دو گوشی آیفون، بهتر از سامسونگ گلکسی اس 5 عمل کرده اند. بهتر است تفاوت رنگ ها را در عکس ها مشاهده کنید

به جدول زیر توجه کنید

حد اکثر روشنایی (nits)هر چه بیشتر بهتر حداقل روشناییهرچه کمتر بهتر Contrast هرچه بیشتر بهتر درجه حرارت
Apple iPhone 6 606
(عالی)
7
(خوب)
1:1563
(عالی)
7162
(خوب)
Apple iPhone 5s 587
(عالی)
5
(عالی)
1:960
(متوسط)
7351
(خوب)
HTC One (M8) 490
(خوب)
16
(Poor)
1:1362
(عالی)
7182
(خوب)
LG G3 455
(خوب)
9
(متوسط)
1:997
(متوسط)
7099
(خوب)
Samsung Galaxy S5 442
(خوب)
2
(عالی)
unmeasurable
(عالی)
8183
(ضعیف)

 

همچنین نتیجه نهایی را می توانید در زیر مشاهده کنید :

02-Color-accuracy

رزلوشن

برای گوشی های هوشمند این بسیار مهم است که دارای رزولوشن بسیار خوبی باشد. این وضوح چنان باید باشد که بتوان همه چیز را با آن مشاهده کرد. فونت های شکسته شده و حتی لبه های شکسته شده یک متن هنگامی که در حال مطالعه یک متن هستند، و حتی زمانی که در حال بازی هستید همه این ها می تواند کاربر را ناراضی کند.

 

Pixels

بنابراین شرکت ها و سازندگان سعی دارند میزان بیشتری از پیکسل ها را در نمایشگر جاسازی کنند. وضوح یا همان رزولوشن به تنهایی و به خودی خود یک آیتم نیست بلکه ترکیبی از اندازه نمایشگر و وضوح است و با توجه به ویژگی های نمایشگر قابل تغییر می باشد. بهتر است برای سنجش اندازه و کیفیت این گزینه از تراکم پیکسلی استفاده کنیم. در تراکم پیکسلی در واقع شما میزان پیکسل در هر اینچ را محسابه می کنید و این می تواند به طور حد اکثر میزان، درجه عالی را به شما نشان دهد! یعنی از این به بعد اگر خواستید کیفیت وضوح یک گوشی را مشاهده کنید کافیست تراکم پیکسلی را مد نظر داشته باشید.

مقایسه نهایی وضوح

با بیان این موارد شما حالا باید مشخص کنید که از کدام گزینه ها می خواهید بیشتر استفاده کنید. آیا تصویر سازی در گوشی برایتان مهم تر است، یا اینکه هر چیز را دقیقا مثل آنچه که هست مشاهده کنید؟ یا اینکه به رنگ خاصی واکنش خاصی نشان می دهید؟ بدین منظور می توانید از این مقایسه بیشترین بهره را ببرید اما اگراز آن دسته بازیکنانی هستید که گیم برایتان بسیار اهمیت دارد و حتی علاوه بر این، اگر، خواندن متن و وب گردی با گوشی برایتان اهمیت دارد می توانید با در نظر گرفتن رزولوشن و وضوح انتخاب خوب و راضی کننده ای داشته باشید.

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

همچنین ببینید

اندروید

تنظیمات کاربردی در اندروید

  کاربران زیادی از گوشی های اندروید استفاده میکنند,اما همه ما ها از تمامی کاربرد ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>