خانه / نرم افزارها / راهنمای تغییر رنگ رابط کاربری در Android 5.0 Lollipop

راهنمای تغییر رنگ رابط کاربری در Android 5.0 Lollipop

همانطور که می دانید مدت زیادی از اخبار نسخه جدید اندروید 5 نمی گذرد، بدین صورت گوگل با ارائه Android 5.0 Lollipop  کاملترین نسخه اندروید را برای کاربران طراحی کرده است ( تا انتهای 2014 ). البته این نسخه از اندروید دارای ویژگی هایی نیز هست که منتقدانی را علیه تغییرات اخیر گوگل در این نسخه از اندروید، شورانیده است. با این حال وِیژگی های مثبت این سیستم عامل هم در برخی موارد بسیار به جاست.

به عنوان مثال کاربرانی که از محدودیت بینایی رنج می برند، می توانند با استفاده از خاصیت معکوس کردن رنگ ها، رنگ رابط کاربری را تغییر دهند. علاوه بر معکوس پذیری رنگ، کاربران قادر خواهند بود برخی دیگر از بخش ها را مورد تغییر قرار دهند و گزینه های رنگی متفاوتی را روی رابط کاربری اعمال کنند. به همین دلیل امروز به آموزش تغییرات رنگی رابط کاربری می پردازیم.

ابتدا به بخش نوتیفی های Android 5.0 Lollipop  بروید. این کار را با کشیدن، پنجره بالای صفحه اصلی می توانید انجام دهید:

تنظیمات

همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید، باید در بالا و سمت راست، گزینه تنظیمات را بیابید و روی آن ضربه بزنید.

زمانی که بخش تنظیمات را مشاهده کردید، کافیست گزینه ای که در عکس زیر ما آن را مشخص کرده ایم (developer options ) را ضربه بزنید تا بخش های تنظیمات آن را باز کنید

Android 5.0 Lollipop

در این بخش می توانید تنظیمات زیر را مشاهده کنید:

Android 5.0 Lollipop

گزینه ای که دور آن را کادر کشیده ایم به راحتی می توانید در نگاه اول مشاهده کنید. روی ان تپ کنید ( ضربه بزنید ) تا امکاناتی که برایتان فراهم می کند را در یک کادر کوچک، مشاهده کنید:

You-can-experiment-and-see-how-each-of-these-options-affect-your-display..jpg

هر کدام را که انتخاب کنید، تغییرات به سرعت اعمال می شود. تصویر زیر حالت تنظیمات برای مدل سیاه و سفید است.

Black-and-white-FTW

با انتخاب این حالت ها، نه تنها رابط کاربری، بلکه هر چه که در نمایشگر نشان داده می شود با تغییرات رنگی همخوانی دارند. به عنوان مثال، تصویر زیر، نمایی از وب سایتی است که در مرورگر، در حالت سیاه و سفید بارگذاری شده است:

How-to-change-color-schemes-on-Android-Lollipop

برای مقایسه، صفحه اول و خانگی اندروید 5 را در صورت رنگ و حالت سیاه و سفید و حالت معمولی در زیر مشاهده کنید:

How-to-change-color-schemes-on-Android-LollipopYour-shiny-an-colorful-homescreen-can-get-a-new-grayscale-look-with-just-a-few-taps..jpg

همانطور که گفتیم، کاربرانی که محدودیت بینایی دارند ( به عنوان مثال افرادی که دارای کور رنگی هستند ) می توانند با استفاده از خاصیت معکوس کردن رنگ ها، به راحتی رنگ ها را به طور طبیعی مشاهده کنند.

برای این کار باید در بخش تنظیمات، و در منوی Developers options، گزینه ی Accessibility را انتخاب کنند.

To-enable-Color-inversion-look-for-the-Accessibility-menu.

در این جا، گزینه های زیادی هستند که به شما کمک می کنند تا تغییرات لازم را ارائه کنید. اما برای معکوس سازی رنگ ها، باید گزینه ی color inversion  را انتخاب کنید. Experimental-Well-lets-experiment-then

به این صورت می توانید این گزینه رنگی را اعمال کنید. برای فعال کردن، کافیست دکمه ی کشیدنی در سمت راست را به سمت چپ بکشید. بعد از فعال کردن این گزینه، شما می توانید در منوی سریع اندروید، آن را در اختیار داشته باشید و اگر بخواهید آن را از آن قسمت، غیر فعال کنید. نکته ای که در مورد این تغییرات باید بدانید این است که اگر بعد از یک بار فعال سازی، این ویژگی را غیر فعال کنید، و به مدت یک ماه برای بار دوم آن را فعال سازی نکنید، دسترسی به آن از منوی سریع برای همیشه حذف خواهد شد. بنابراین اگر نیاز دارید این تغییرات را اعمال کنید و از منوی سریع به آن دسترسی داشته باشید هر چند روز یکبار این کار را انجام دهید. حتی اگر خودتان کور رنگی ندارید، ممکن است خریدار بعدی گوشی شما، این مشکل را داشته باشد، پس خوب است که وی هم از این قابلیت بی بهره نماند. تا کنون برخی از گوشی های هوشمند، به این نسخه از اندروید به روز رسانی شده اند، که می توانید با مطالعه مقاله ای با عنوان آیا رده بندی گوشی های هوشمند از نظر شما و phonearena یکی است؟ (رده بندی – مقایسه – نتیجه گیری ) به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید. چرا که برخی از بخش های این مقایسه مربوط به سیستم عامل هاست که بسیاری از کاربران به آن اهیمت می دهند.

[تعداد: 435    میانگین: 2.8/5]

همچنین ببینید

images

NFCچیست و چه کاربرد هایی دارد؟

NFCچیست و چه کاربرد هایی دارد؟ ان اف سی یک امکان بسیار مهم است که ...

یک دیدگاه

  1. بسیار مفید بود، سپاس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>