خانه / سخت افزار / امکان شارژ گوشی بدون اتصال فیزیکی به پریز برق

امکان شارژ گوشی بدون اتصال فیزیکی به پریز برق

دانشمندان موسسه KAIST با الهام از اینترنت وای فای، فرستنده هایی طراحی کرده اند که قادرند به دارندگان گوشی ها و ابزارهای هوشمند کمک کنند که سیستم خود را بدون نیاز به اتصال به برق شارژ کنند. این فرستنده که محدودیت برد و دور بودن از برق را حل می کند، در تمامی نقاط قابل دسترسی می باشد. کافیست، کاربر در معرض این سیستم قرار بگیرد و گوشی خود را شارژ کند.

charging3-phone2-power

از جمله ویژگی های مثبت این سیستم این است که محدودیت های امکان شارژ وایرلس را ندارد و از همه مهم تر برای بدن انسان و به طور کلی جانوران زیان آور نیست. این امکان قادر است تا چندین دستگاه را به طور همزمان شارژ کند.

البته برد این امکان تا نیم متری منبع برق می باشد اما دستگاه های قبلی تا 10 سانتی متری منبع برق امکان شارژ را به کاربر می دادند. امید است که با استفاده از این قابلیت و پیشرفت روز به روز این تکنولوژی بتوان دستگاه ها و امکان شارژ وایرلس به صورت چند متری و حتی کیلومتری را ایجاد کرد.

جزییات این یافته و اختراع را می توانید در مجله مشهور  IEEE Transactions on Power Electronics مشاهده نمایید.

[تعداد: 211    میانگین: 2.9/5]

همچنین ببینید

تبدیل گوشی هوشمند به یک متر لیزری

نحوه تبدیل گوشی به متر لیزری

  گوشی های هوشمند که تقریبا روزانه در حال پیشرفت هستند و تبدیل به ابزاری ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>