خانه / سخت افزار / معرفي جهت ياب پيشرفته Garmin Nuvi 2689 LMT

معرفي جهت ياب پيشرفته Garmin Nuvi 2689 LMT

هدايتگر پيشرفته ي Garmin با گوشي هاي هوشمند شما مبارزه نمي کند بلکه با آن کار مي نمايد. اين هدايتگر قوي داراي ويژگي هايي است که به راننده کمک مي کند تا خطاهاي رانندگي و حواس پرتي خود را کاهش دهد. اما در يک دنياي پر از حاشيه با گوشي هاي هوشمند و برنامه هاي مسير يابي هيچ کس حلقه هاي آن را هرگز نخواهد فهميد. عملکرد اين وسيله بسيار مشابه PND است .يک ابزار جهت يابي کاملا مستقل است. همانند بسياري از مدل هايي که قبل از 2689 LMT آمده اند ،PND رقابت بسيار سختي دارد و تاکنون  فشار بر روي بازار گوشي هاي هوشمند را افزايش داده است و همانند ورود به قيفي از برنامه هاي کاربردي جهت يابي است.

 

support-auto-voiture-pour-gps-garmin-nuvi-2689lmt
Garmin Nuvi 2689 LMT

 

مزاياي اين مدل عبارتند از : يک هدايتگر GPS عالي است که داراي يک نرم افزار مسيريابي هوشمند و يک نقشه ي دقيق است. اين نقشه ي مادام العمر و به روز شدن ترافيک باعث افزايش ارزش آن شده است. جهت يابي به زبان طبيعي ، راهنماي کوچه ها در زمان واقعي ،فرمان هميشه در صدا که به راننده توجهش را به جاده و ساير وسايل نقليه موجود در مسير جلب نمايد.

معايب اين مدل عبارتند از : يکي از بدي هاي آن اين است که منو تنظيمات آن داراي گزينه ها و دسته بندي هاي مختلف است و ترفندهاي مختلفي دارد.

garminnuviadvanced2689lmt-15
Garmin Nuvi 2689 LMT

 

اگرچه کم کم داشت اين مدل ها منسوخ مي شد اما سري پيشرفته Nuvi ، به تازگي کار با گوشي هاي هوشمند موجود در جيب رانندگان را ياد گرفته اند. که مي توانند با اتصال وايرلس به اينترنت از وضعيت ترافيک اطلاع پيدا کنند و به جستجوي مقصد بپردازند. و بيش از يک Garmin PND موجود بر روي داشبورد کاربرد دارند.

Garmin Nuvi 2689 LMT
Garmin Nuvi 2689 LMT

Nuvi 2689 LMT از نظر ظاهري مشابه تبلت است که داراي صفحه نمايش لمسي خازني 6 اينچي است که از حرکات مختلف پشتيباني مي کند. در پشت اين دستگاه يک ميکروفن مخفي وجود دارد. در لبه ي پاييني اين وسيله يک اسلات کارت حافظه وجود دارد براي اين که بتوان حافظه ي اضافي براي داده ها بوجود آورد.

در قسمت پشت  2689 ، يک پنجره ي مشبک براي بلندگوي آن وجود دارد. يک دکمه ي پاور کوچک و يک پورت Mini-USB که براي استفاده در ماشين و به روز رساني نرم افزار در خانه به کار مي رود. در عقب آن يک سوکت وجود دارد که مي توان وسايل مختلف را به آن متصل نمود. بر روي شيشه ي صاف جلو ماشين متصل مي گردد و به شما اجازه چرخش 360 درجه و کمتر از 180 درجه را در همه ي جهات مي دهد.

وسط اين دستگاه ضخيم تر از چيزي است که بنظر مي رسد و بايد از برآمدگي مرکزي که توسط لبه هاي مخروطي آن برجسته شده است تشکر نمود. Nuvi نسبت به بقيه دستگاه ها چاق تر بنظر مي رسد در حالي که ضخامت تبلتي همانند Nexus 7 چيزي در حدود نصف آن است. از جهت ديگر يک تبلت اسپيکر و GPS  اي به قدرتمندي مجموعه ي Nuvi ندارد و مقايسه ي اين دو با هم صحيح نيست. اين وسيله داراي يک آداپتور12-volt-to-Mini-USB و يک کابل Mini-USB براي اتصال به کامپيوتر يا مک است.

نرم افزار مخصوص گوشي هاي هوشمند

يکي از چيزهايي که Garmin هميشه به خوبي انجام مي داده است طراحي رابط کاربري است 2689 نيز از اين قاعده مستثني نيست. نقشه ي راه اصلي و مقاصد راهبردي به خوبي سازمان يافته اند. به همراه دکمه هاي بزرگي که کار با آن ها هنگامي که PND در طول بازو نصب شده است ، بسيار آسان است. فونت آن به اندازه ي کافي بزرگ است بصورتي که با يک نگاه مي شود آن را خواند و داراي منو تنظيمات نسبتا خوب سازمان دهي شده با آيکون هاي بزرگ و نقاط تاچ بسيار خوب است.

Nuvi مجموعه اي از ويژگي ها و امکانات بيشتر و بيشتر است. همانند قابليت هاي EcoRoute HD ، تماس بلوتوثي ، فرمان صوتي ، ادغام گوشي هاي هوشمند ، يک ميزبان مسيريابي و گزينه هاي جهت يابي و چيزهاي بيشتر.  رابط هاي آن حتي اگر با سرعت 70 مايل در ساعت هم حرکت کنيد ، از جاي خود تکان نمي خورند.

با اين حال با وجود بدست آوردن يک دسته از ويژگي هاي جديد نقشه صفحه نمايش به سادگي هر چه تمام تر قرار گرفته است.  هنگامي که در جاده هستيم راننده به اطلاعات مهم بصورت لحظه اي دسترسي دارد. خيابان ها و نام آن ها بصورت جداگانه معرفي مي شوند و در طراحي  صفحه نمايش آن از رنگ هايي استفاده شده است که حتي در نور مستقيم خورشيد نيز قابل رويت هستند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

همچنین ببینید

تبدیل گوشی هوشمند به یک متر لیزری

نحوه تبدیل گوشی به متر لیزری

  گوشی های هوشمند که تقریبا روزانه در حال پیشرفت هستند و تبدیل به ابزاری ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>