خانه / اینترنت و شبکه / 10 ترفند کاربردی برای کاربران حرفه ای جیمیل

10 ترفند کاربردی برای کاربران حرفه ای جیمیل

اگر بخواهیم با یک آمار کوچک، تعداد سرویس دهی های ایمیل را بشماریم باید بیش از 20 انگشت داشته باشیم! اما حقیقتا سرویس های ایمیلی زیادی که نظر عموم را جلب کرده باشند انگشت شمارند و شاید به بیش از 3 یا 4 انگشت شما برای شمارش نیاز نداشته باشند! حتما هم میدانید که صدر آمار ها باید سرویس جیمیل و یاهو را در نظر گرفت. سرویس جیمیل این روزها از آماربیشتری در دنیای تکنولوژی و کاربران دنیای مجازی، برخوردار است و شاید آن هم وجود سرویس های عالی و کاربردی برای کاربران است و از همه مهم تر هم سهولت استفاده از این سرویس به دلیل رابط کاربری خوب آن است. با این حال هدف مقاله امروز دنیای تکنولوژی، کاربران جیمیل است چرا که می خواهیم ده ترفند و میانبر برای حرفه ای های جیمیل به آن ها بیاموزیم. این آموزش را حتما در زندگی جیمیلی خود بکار بگیرید یا اینکه اصلا جیمیلی شوید! در این صورت دنیای متفاوت جیمیل را می توانید حس کنید.

Keyboard shortcut

دکمه های میانبر جیمیل

 

همانطور که می دانید هر سرویسی دارای تعدادی کلمات کاربردی و میانبر است که کار را برای کاربرانش راحت می کند. جیمیل هم تعدادی کلمه میانبر دارد که می تواند کاربری شما را راحت تر کند. پس دکمه های میانبر جیمیل را پیدا کنید و با آن ها کار کنید و این سرویس را راحت تر مدیریت کنید.

 

Undo sent messages

 

Undo sent messages

 

گاهی اوقات شما پیامی می نویسید و می خواهید برای شخص خاصی بفرستید که باید حسابی توجه به کلمات و عباراتتان داشته باشید! یا اینکه قرار است به همراه ایمیل تان فایلی ارسال کنید و یا هزاران موضوع دیگر. گاهی بعد از ارسال ایمیل متوجه می شویم که باید چیزی را اصلاح می کرده ایم یا اینکه فایلی به پیوست ارسال می کرده ایم یا اینکه کلمه یا جمله ای را اصلاح می کرده ایم، در عین حال، ایمیل ارسال شده و کاری از دست شما بر نمی آید. اما امکان Undo sent messages یکی از سرویس هایی است که جیمیل در آزمایشگاهش آن را قرار داده که می توانید از آن استفاده کنید. کافیست به بخش تنظیمات جیمیل بروید و از گزینه labs این کلمه Undo sent messages را سرچ کنید. دکمه active را بزنید، تا این امکان برایتان فعال شود. بعد از یک ریستارت جیمیل می توانید باز از بخش تنظیمات و general این گزینه را ببینید. در اینجا می توانید مدت زمان انتظار ارسال را مشخص کنید. حد اکثر زمانی که می توانید از امکان Undo sent messages در جیمیل استفاده کنید 30 ثانیه است. با این کار وقتی ایمیل را ارسال کردید تا 30 ثانیه می توانید ایمیل تان را برگردانید و تغییراتی روی آن انجام دهید و دوباره ارسال کنید. بنظر می رسد این یکی از کاربردی ترین سرویس های جیمیل باشد. آن را حتما تنظیم کنید و بهره ببرید.

 

جستجوی الحاقات ایمیل ( attachments )

 

الحاقات در جیمیل

 

گاهی اوقات در جستجوی یک سری ایمیل هایی هستیم که فقط چیزهایی به عنوان الحاقات به همراه آن ها ارسال شده است. اگر بخواهید فقط با توجه به شکلک گیره ی کنار ایمیل ها این موارد را پیدا کنید کار بسیار سخت است اما با استفاده از امکان جستجوی پیشرفته در جیمیل می توانید به راحتی آن را پیدا کنید. همانطور که می دانید اخیرا کادر جستجوی جیمیل تغییرات شگرفی کرده که امکان جستجوی پیشرفته تری به شما می دهد. کافیست در این کادر عبارت has:attachment را سرچ کنید. با این کار فقط ایمیل هایی برای شما نشان می دهد که دارای الحاقات باشند.

 

استفاده از پاسخ های آماده

گاهی شما مجبورید که به بسیاری از ایمیل ها پاسخ خای مشابهی ارسال کنید. حتی نوشتن و کپی کردن هم بسیار وقت گیر و دست و پا گیر است. خوشبختانه جیمیل این بار توانسته با درک کامل کاربران پر مشغله سرویسی برای آن ها فراهم کند که بتوانند از زمانشان بهترین استفاده را کنند. برای این کار کافیست از سرویس Canned Responses آزمایشگاه گوگل استفاده کنید. ابتدا به بخش تنظیمات بروید، تب labs را کلیک کنید و در کادر جستجو عبارت Canned Responses را جستجو کنید. بعد دکمه active را بزنید. حالا باید سرویس جیمیل دوباره لود شود. وقتی که این کار صورت گرفت دکمه نوشتن ایمیل جدید را بزنید.

 

 

پیام های آماده در جیمیل

در سمت راست و پایین یک علامت بعلاوه می بینید که اگر آن را کلیک کنید منوی Canned Responses را مشاهده می کنید. در این جا شما می توانید مطالبی را که عموما به کاربران جواب می دهید را بنویسید و ثبت کنید و بعد هر بار که لازم شد آن ها را ارسال کنید.

 

بارگزاری سریع تر جیمیل

 

بارگزاری سریع جیمیل

 

گاهی اوقات شما از نسخه اصلی جیمیل استفاده می کنید و نیاز دارید که بسیار سریعتر جیمیلتان لود شود اما این کار در این مود امکان پذیر نیست. کافیست برای بارگزاری سریعتر به انتهای آدرس، عبارت /?ui=html را اضافه کنید و اینتر را بزنید. این کار باعث می شود که سرویس جیمیل شما بدون کدهای جاوا فعال شود و سریعتر بارگزاری شود. این کار کمک زیادی به شما برای استفاده در زمانی است که سرعت اینترنت کم است.

 

استفاده از علامت جمع و نقطه در آدرس ایمیل

 

تغییر آدرس در جیمیل

 

گاهی اوقات مشاهده می کنید که به طور فزاینده ای از سوی سرویس های ایمیلی و خبرنامه ها و شبکه های اجتماعی برای شما ایمیل هایی ارسال می شود که در واقع این افراد آدرس شما را به طور دستی در این خبرنامه های ایمیلی وارد می کنند اما یک راه حل خوب برای اینکه بتوانید از این اتفاق جلوگیری کنید این است که از علامت جمع و نقطه در آدرس ایمیلی خود استفاده کنید. این مورد را با مثالی به شما آموزش می دهیم. اگر شما آدرسی به نام name@gmail.com داشته باشید کافیست برای جلوگیری از سو استفاده آن را به صورت name + mytech@gmail.com وارد کنید. این کار باعث می شود که آدرس شما دقیقا توسط جیمیل به صورت name@gmail.com شناسایی شود و اگر کسی در شبکه های اجتماعی یا خبرنامه ها آن را اضافه کرد، به عنوان ایمیل و آدرس خنثی در نظر گرفته شود. در واقع جیمیل هر آنچه را که بعد از + قرار گیرد را به رسمیت نمی شناسد. مشابه این امر استفاده از نقطه نیز به شما کمک زیادی می کند به عنوان مثال nameshoma@gmail.com را به صورت na.m.e.s.h.o.m.a@gmail.com بنویسید دقیقا مثل بالا عمل می کند.

 

بخش بندی اینباکس برای مرور راحت تر و منظم تر

 

تب بندی اینباکس در جیمیل

 

یکی از امکاناتی که جیمیل برای شما فراهم کرده این است که می توانید به راحتی ایمیل هایی که برایتان ارسال می شود را در چند دسته ی عمومی تنطیم کنید. اگر از سوی شبکه های اجتماعی و یا خبرنامه های مختلف برایتان ایمیل زیاد ارسال می شود می توانید به راحتی، ایمیل های دریافتی خود را تقسیم کنید. جیمیل 5 امکان را برای شما فراهم کرده که شامل ایمیل های خصوصی، شبکه های اجتماعی، به روز سازی ها، فروم ها و Promotion است. می توانید به راحتی از بخش تنظیمات این امکان را بخش بندی کنید و با جزییات و مطابق میل خودتان آن ها را تنظیم کنید. البته در بخش تنظیمات می توانید حالات متفاوتی شامل 5 تب یا سه تب یا دو تب انتخاب کنید.

 

شمارش تعداد ایمیل های نخوانده در بالای جیمیل

 

تعداد ایمیل های نخوانده در جیمیل

 

گاهی اوقات شما نمی دانید که چند ایمیل خوانده نشده دارید. به همین دلیل آزمایشگاه گوگل و جیمیل با ارائه امکانی به شما اجازه می دهد که با فعال کردن آن، تعداد ایمیل های نخوانده خود را مشخص کنید. خب برای این کار کافی است که شما در بخش تنظیمات و labs گزینه unread message icon را جستجو و فعال کنید. با این کار می توانید در بالای جیمیل خود گزینه تعداد ایمیل ها را مشاهده کنید.

 

نشانه های مختلف و متفاوت برای شناسایی بهتر ایمیل ها

در سری های قبل شما فقط می توانستید ایمیل ها را با یک ستاره زرد رنگ نشان دار کنید و از بقیه جدا کنید اما امکان جدیدی که اخیرا به جیمیل اضافه شده این است که می توانید به راحتی شکل ها و علائم متفاوت و معنی داری برای ایمیل های خود انتخاب کنید. برای این کار به بخش تنظیمات و general بروید. با عکسی مشابه زیر روبرو می شوید :

 

علائم شناساگر ایمیل

 

در بخش in use شکل هایی را مشاهده می کنید که هم اکنون می توانید در اینباکس خود از آن ها استفاده کنید اما not in use هنوز توسط شما مورد استفاده قرار نگرفته اند. با درگ و درپ می توانید این گزینه ها را انتخاب کنید و از بخش not in use به بخش in use  و بالعکس ارسال کنید. برای استفاده نیز کافیست روی دکمه ستاره در کنار ایمیل دریافتی کلیک کنید هر تعداد که پشت سرهم کلیک کنید می توانید این علائم را بیشتر تغییر دهید. به عنوان مثال در عکس بالا اگر تنظیمات به این صورت باشد، با یک کلیک روی دکمه استار در کنار ایمیل ستاره زرد رنگ، با دو کلیک ستاره آبی و با سه کلیک ستاره بنفش تنظیم می شود. روالی که این آیکون ها پشت سر هم قرار می گیرند بسیار مهم است.

 

theme دلخواه برای جیمیل

 

پس زمینه برای جیمیل

اگر دقت کنید می توانید از بخش تنظیمات و حتی از منوی خاص theme به راحتی تم های مختلفی برای جیمیل خود انتخاب کنید اما اگر این عکس ها شما را راضی نمی کند می توانید به راحتی عکس عزیزان یا مناظر مورد علاقه تان را در این بخش قرار دهید کافیست که به راحتی در بخش تم ها از گزینه custom استفاده کنید. به این صورت می توانید هر عکسی را که می خواهید از هر جایی بارگذاری کنید. نکته مهم دیگر در مورد تم ها این است که اگر از تم های پیشفرض استفاده کنید به طور اتوماتیک نمونه های مختلفی برایتان قرار می گیرد که تنوع را کاملا احساس خواهید کرد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

همچنین ببینید

آموزش ریکاوری کردن پسورد در فیسبوک

پسورد گم شده فیسبوک را چگونه ریکاوری کنیم؟

  بعضی مواقع به دلیل مشکلات و سختی های کار و خستگی ناشی از کارهای ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>