خانه / کامپیوتر و لپ تاپ / چگونه فایل های خراب در ویندوز را درست کنیم؟

چگونه فایل های خراب در ویندوز را درست کنیم؟

ویندوز

 

 

همیشه به یاد داشته باشید که از سیستم خود back up بگیرید ,زیرا خرابی سیستم یا خراب شدن بخشی از فایل ها موجود در سیستم باعث می شود که فایل های موجود شما از بین برود.

ما در این مقاله برای شما آموزش می دهیم که چگونه فایل های خراب را در ویندوز درست کنید.

 

 

1- فرمت فایل را تغییر دهید

در اولین روش برای درست کردن فایل های خراب در ویندوز این است که شما فرمت فایل ها را عوض کنید,یعنی اینکه  فایل های word را به فرمت های PDF و یا عکس در فرمت PNG یا JPG را تغییر بدهید ,زیرا می توانید با این روش به محتوی فایل دسترسی داشته باشید.

 

 

PDF-word

 

همچنین می توانید شما به صورت آنلاین فایل ها را اینگونه را تغییر دهید که با سرچ converter آنلاین فرمت ها را تغییر دهید.یا اینکه از این converter انلاین استفاده کنید:
• Smallpdf
• Online converter
•Online Video Converter

 

برای اینکه از برنامه های متفاوت استفاده کنید یا اینکه سعی شما بدون نتیجه نباشد از این سه converter هم برای بهبود فایل های شما مناسب می باشد.در اخرین مرحله از تغییر فرمت شما می توانید آن را باز کنید به این صورت که از طریق برنامه های جایگزین مانند LibreOffice و Google Docs یک فایل word را باز کنید.

 

اگر برنامه بهتری را برای باز کردن فایل مورد نظر خود می خواهید, از VLC media player به جای built-in player ویندوز، استفاده کنید.

برای این کار شما روی برنامه جایگزین راست کلیک کنید و گزینه open with را انتخاب کنید که بعد از آن روی “Choose default program” کلیک کنید تا تمام برنامه های نصب شده را باز کند.

 

 

 

 

2- SFC scan را اجرا کنید

شما می توانید با استفاده از برنامه SFC scan در ویندوز فایل های خراب سیستم خود را شناسایی  و آن ها را به صورت اتوماتیک درست کنید.برای درست کردن فایل ها شما SFC scan را اجرا کنید تا بعد از آن بصورت اتوماتیک آنها را درست نماید.

 

شما برای اجرای این کار در سیستم کلید های Win + R انتخاب و سپس  cmd را در Run dialog تایپ کنید تا Command Prompt باز شود.حال باید  sfc /scannow را تایپ کنید و enter بزنید که در این زمان اسکن شروع می شود و به مدت 5 تا 15 انجام می شود.

 

 

3-Disk check را اجرا کنید 

در بعضی از سیستم ها هم گاهی یک بخش بدی در hard drive اتفاقی رخ می دهد که فایلی خراب می شود ,حال شما می توانید با استفاده از Disk Check scan  آن را درست کنید.

 

Disk check

 

 

برای درست کردن فایل خراب شده در ویندوز با استفاده از Disk check باید دوباره Command Prompt باز کنید و سپس کلمه chkdsk را تایپ کنید.سپس شما اینتر را بزنید که hard rive شما اسکن می شود.حال بصورت اتوماتیک فایل های شما اگر امکان داشته باشد اصلاح می شود.

 

چطور فایل های خراب در ویندوز را درست کنیم

[تعداد: 6    میانگین: 2/5]

همچنین ببینید

اسکرین سیور ویندوز 10

نحوه فعال‌سازی اسکرین سیور در ویندوز 10

  در حال حاظر که اسکرین سیور ها بیشتر برای تفریح و زیبایی در سیستم ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>