خانه / گوشی موبایل / همه چیز در مورد iPhone 7 شامل تاریخ انتشار، شایعات و ویژگی های آن

همه چیز در مورد iPhone 7 شامل تاریخ انتشار، شایعات و ویژگی های آن

مدت زمان زیادی نیست که اپل آخرین نسل گوشی های آیفون اش را تا به امروز، تحت نام های آیفون 6 و آیفون 6 پلاس منتشر کرده است. ویژگی بارز گوشی آیفون 6 پلاس ابعاد نسبتا بلند و بزرگ آن است اما کاربران طبق مشاهدات، بیشتر از آیفون 6 استقبال کرده اند و به ظاهرا تمایل به خرید گوشی های بزرگ ندارند چرا که تبلت ها بهترین گزینه جایگزین گوشی های درشت اندام هستند. بررسی و مقایسه iPhone 6 و iPhone 6 Plus بیانگر سایر ویژگی های این دو گوشی خواهد بود.

اما هنوز دو ماه از تولید انتشار گوشی آیفون 6 نگذشته که خبرهایی از سمت اپل و شرکت های وابسته به آن می رسد که گوشی جدید آیفون در آستانه متولد شدن است و این می تواند خبر جالبی برای کاربران و علاقمندان به این برند باشد.

iphone 7

با توجه به روند پیشین اپل برای تولید گوشی ها، این بار باید گوشی جدیدش را آیفون 7 نام گذاری کند اما بسیاری از کارشناسان اسمی از iPhone 6s به میان آورده اند. به طور کلی شاید اپل بخواهد هفتیمن نسل از آیفون هایش را با یک نام دیگر منتشر کند. به هر جال باید دانست که هر لحظه امکان تولید گوشی جدیدی از اپل باشد که محتمل ترین نام برای آن آیفون 7 و در درجه دوم iPhone 6s است.  شایعاتی حاکی از این است که اپل به طور کلی قصد دارد نسل گوشی های 2015 خود را با نام اضافه بر s و c  منتشر کند و این در حالی است که چنین نام گذاری هایی به طور کلی معنی خاصی می دهد. زمانی که اپل نسخه جدید گوشی های سری C و S را تولید می کند، به طور کلی قصد دارد که یک سری ویژگی های گوشی اصلی را ارتقا دهد، و پس از بهبود، نسخه جدید و بهینه شده را با نام های دیگری مشتمل بر S و C  ارائه می دهد. اگر گوشی جدید اپل در واقع ویرایشی بر گوشی قبلی است که باید قطعا منتظر iPhone 6s باشیم اما اگر این شرکت، قصد تولید گوشی با تکنولوژی عالی تر است، پس باید منتظر آیفون 7 یا نام تجاری جدید دیگری باشیم.

iphone 7

به هر حال در مورد نام گذاری گوشی جدید اپل ما منتظریم تا خبرهای تایید شده از سمت اپل ارائه شود.

 

iphone 7

تاریخ انتشار گوشی آیفون 7 در چه زمانی است

طبق شایعات و اخباری که به حقیقت بیشتر نزدیک است، احتمال می دهیم که گوشی جدید اپل، در اواسط ماه نهم میلادی، یعنی ماه سپتامبر به دست کاربران برسد. عملکرد گذشته اپل مبنی بر این است که ماه نهم میلادی ماه تولد گوشی های جدید این شرکت است. به تاریخ انتشار گوشی های زیر دقت کنید:

iPhone 6 Plus و iPhone 6 در تاریخ 19 سپتامبر 12014 منتشر شد

iPhone 5c و iPhone 5s در تاریخ 10 سپتامبر 2013 منتشر شد

iPhone 5 هم در تاریخ 12 سپتامبر 2012 منتشر شد

با توجه به تولید و نشر گوشی های اپل در بالا، بنظر می رسد که این روال ادامه داشته باشد و الگوی تولید گوشی های اپل، کماکان از روال قبلی تبعیت کند. پس ماه نهم میلادی سال 2015، گوشی جدید اپل به دست کاربران خواهد رسید. دارندگان iPhone 5s آیا iPhone 6 بخرند یا نه؟ این سوال بسیاری از کاربران است که دارای گوشی 5s  هستند.

iphone 7

نمایشگر گوشی iphone 7 به چه اندازه تعیین شده است

شاید اولین چیزی که به فکر کاربران، حین شنیدن نام iphone 7 برسد، این است که اندازه این گوشی باید به چه میزان باشد؟؟!!

این سوال به این علت در اذهان کاربران نقش می بندد، که گوشی های اپل، در حال بزرگ و بزرگ تر شدن هستند، و این روند اگر ادامه پیدا کند، برنامه جالبی نخواهد بود. شاید تولید گوشی آیفون 6 و آیفون 6 پلاس، به این علت بوده که اپل رفتار کاربران را نسبت به گوشی های بزرگ بسنجد. همانطور که مشاهده شد، کاربران از گوشی های بلند استقبال خوبی نداشته اند و بیشترین نظر ها به سمت آیفون 6 جلب شده است. اما این بار باید ببینیم که حقیقتا اپل چه سایزی را برای گوشی جدید خود در نظر گرفته است.

iphone 7

روال فروش گدشته اپل از میان سه گوشی مشهور و محبوبش، چنین بوده که گوشی 4.7 اینچی آیفون 6 از سایر گوشی ها نظیر گوشی 5.5 اینچی آیفون 6 پلاس، و 4 اینچی Phone 5s موفق تر بوده است، بنابراین به احتمال زیاد نسخه جدید گوشی اپل در سایز 4.7 اینچی ارائه خواهد شد، البته اگر اپل این درس را از فروش گوشی هایش به خوبی فرا گرفته باشد که ” بزرگ تر کردن گوشی هایش، نظر کاربران را جلب نکرده است ”

 

ویژگی های جدید گوشی آیفون 7 چیست؟

اولین چیزی که باید به همراه گوشی آیفون 7 متولد شود، در واقع باید سیستم عامل مخصوص اپل باشد که ios نام دارد بنابراین به همراه نسل هفتم آیفون، باید نسل نهم ios  با نام ios 9  منتشر شود.

iphone 7

از سویی، امکان شارژ وایرلس نیز باید فراهم شود. از آنجا که این امکان در ساعت هوشمند اپل وجود دارد، و انتظار داشتیم که در گوشی آیفون 6 هم این قابلیت ارائه شده باشد، و این اتفاق رخ نداد، پس منتظریم که این ویژگی را در گوشی جدید اپل مشاهده کنیم.

از سویی، خبر دار شدیم که برنامه سیری اپل، قرار است از سوی شرکت سامسونگ خریداری و اختصاصی سازی شود، در عین حال منتظریم ببینیم که تکلیف این برنامه مشخص شود، و ببینیم که آیا از آن استفاده خواهد شد یا نه.

Phone 7

از نظر شکل ظاهری گوشی آیفون 7 به چه صورت است؟

در مورد شکل و اندازه ها باید بگوییم که، اگر روال قبلی گوشی های اپل را دنبال کرده باشید متوجه می شوید که اپل از شکل و شمایل انحصاری و مشابهی برای گوشی های خود استفاده می کند. خصوصا در دو نسل اخیر گوشی ها دقیقا مشابه هم، ولی کمی سبک تر و باریک تر، منتشر شده اند، پس به نظر می رسد گوشی آیفون 7 هم همان گوشی آیفون 6، با وزن کمتر و ضخامت کوچکتر و اصلاح شده، باشد.

iphone 7

آیا نمایشگر گوشی آیفون 7 یک نمایشگر سه بعدی است؟

با توجه به گفته های بخش اقتصادی Daily News، اپل در حال کار کردن روی پروژه نمایشگر سه بعدی است، بنابراین به احتمال زیاد گوشی جدید اپل، دارای نمایشگری سه بعدی است که بدون استفاده از عینک، می توان قابلیت سه بعدی آن را برای تمام کسانی که این نمایشگر را می بینند، نمایش داد.

iphone 7

دوربین گوشی آیفون 7 با چه ویژگی هایی منتشر خواهد شد

اگر به گوشی آیفون 6 و برادر بزرگترش، آیفون 6 پلاس، نگاهی بندازید متوجه خواهید شد که حقیقتا اپل در پروژه ی قبلی اش برای افزایش کیفیت دوربین، هیچ سرمایه گذاری نداشته است، بنابراین این بار منتظریم که اپل تغییرات اساسی، در مورد دوربین گوشی جدیدش، ارائه دهد البته به شرط آنکه تغییرات در جهت مثبت باشد نه منفی!.

iphone 7

در عین حال John Gruber  در میان گفته هایش، اعلام کرده که گوشی جدید اپل دارای دو لنز است، که قابلیت تصویر برداری DSLR-quality imagery را برای کاربران فراهم خواهد کرد. در حال حاضر تنها گوشی که از دو لنز عقب استفاده می کند، گوشی هوشمند HTC One M8 است و از این نظر رقیب گوشی جدید اپل خواهد بود. بنابراین احتمال می رود، که اپل فکری بیش از دو لنزی کردن، دوربین عقب گوشی خود در سر داشته باشد.

iphone 7

وضعیت پردازنده این گوشی به چه صورت است؟

پردازنده جدید گوشی اپل با توجه به روال تولید پردازنده ها به احتمال زیاد، پردازنده اپلی A9 خواهد بود که  انتظار می رود در اندازه 14 نانومتری، تولید شود. ویژگی بارز A9 باید این باشد که هم قوی تر کار کند و هم کارا تر از مدل های قبلی باشد.

iphone 7

چیپست قبلی A8 یک چیپست 20 نانومتری بوده که توسط TSMC که شرکتی تایوانی است ساخته شده است.

[تعداد: 2247    میانگین: 2.8/5]

همچنین ببینید

1318112_425

روش بک آب گرفتن از آیفون پیش از نصب iOS 11

با پیشرفت تکنولوژی و آمدن فناوری های جدید ، بسیاری از ما بخشی از اطلاعات ...

30 دیدگاه

 1. عجب چيزيه اين.

 2. نباید زیاد به شایعات دامن زد چون اکثرا حدس وگمان هستند

 3. طبق معمول بهترین تلفن همراه جهان در حال ساخته که در نوع خودش بسیار بی نظیره.

  ممنون از سایت خوبتون

 4. ممنون اطلاعات خیلی خوبی در اختیار ما قرار دادین
  فقط هرچقد میتونن زودتر منتشر کنن گوشیو من از صبر کردن خوشم نمیاد :((((

 5. همش الکیه هیچی به سونی نمیرسه،اپل خیلی آشغاله

 6. عزیزان فقط آیفون فقط آیفون عاشقتم استیو جابز

 7. داداش یه نرم افزاری معرفی کنید که بشه باهاش گوشی طراحی کرد ممنون از سایت خوبتون….

 8. سلام.

  خيلي ممنون از مطلبتون به نظرم اگه قسمت پايين گوشي رو جزء صفحه ي نمايش قرار نمي دادن شمايل بهتري داشت.

 9. منم گوشی glxخریدم،باطریش باد کرده،ال سی دی رو شکسته،حالا قراره ایران،گوشی ایفون 8بزنه.

  هه،هیچی نداریم،از افغان هم بدبخت تریم

 10. ما هم glx داریم

 11. سلام به همگي ايفون حرف نداره ، من نوت ٣ و ٤ داشتم واقعا خوب نبودن ٨هسته سي پيو واسه چيه اخه جز باطريو خالي كنه و گوشي داغ بشه كار ديگه اي نمي كنه رام ٣ هردوتاشون هميشه پر بود اچ تي سي بد نيست سوني هم هي ولي بالاتر از همه ايفون بخدا سيستم عاملشكمي بسته است ولي كار كردن باهاش واقعا لذت بخشه من كه يه سيكس دارم واقعا دارم حال مي كنم .

 12. من دارم 5اس میگیرم
  البته منتظرم 7یا 7پلاس بیاد
  قطعا من یدونه 7 یا 7پلاس میگیرم البته اگر مثل 6، 6پلاس همزمان بیاد

 13. من خودم 5 اس دارم بنظرم تنها مشکل ایفون اینه که باطریش خیلی ضعیفه روزی 4 بار میزارمش شارژ حتی مجبور شدم یه پاور بانک بخرم امید وارم اپل بتونه با ایفون 7 این مشکلو حل کنه….

 14. والا کم مونده به منتشر شدن ایفون سون.
  منم موندم که اگه ایفون سیکس بگیرم احتمالا قیمتش خیلی نیاد پایین .
  تو رو خدا راهنمایی کنین

 15. … تو تمام گوشی های سامسونگ و سونی و هواووی

 16. خواهشا اپل رو با سامسونگ مقایسه نکنین چون اصلا قابل مقایسه نیستند

  وقتی گوشی اپل بعد از 2 سال 200 تومن اختلاف قیمت داره اما سامسونگ بعد از 6 ماه یک ملیون تومن خودتون میفهمید چرا اپل قابل مقایسه نیست با هیچ گوشی دیگری !

  • من با سونی و سامسونگ کار کردم بچه ها در سته این دوبرند خوبی هایی دارن اما قابل مقایسه با اپل نیستن حوصله ی توضیح ندارم خودتون برین توسایتا ببینید

 17. شمایی که از سامسونگ و سونی بدت میاد پس … نظر میدی دربارشون
  دوستان هم اپل زیاد گنده کردن برا خودشون این شرکت سیاستش اینه که گوشی هارو گرون به بازار عرضه که و ملت ساده لوح ماهم فکر میکنن الان بهترین مبایل دنیا ایفونه که کاملا در اشتباه هستند و اپل به خوبی ازشون سو استفاده میکنه
  به نظر من اپل گوشی خوبی هستش ولی نه اونقدر که بخوای اینطوری ستایش کنی اپل بایه گوشیه دو هسته ای و دوربین 8مگا پیکسل کلی ادم سر کار گذاشه خیلی از قطعاتشم شرکت های دیگه میسازن پس انقدر الکی دفاع نکنید وقتی چیزی نمیدونید
  اپل با جنگ روانی که راه انداخته کاری کرده مردم به جای اینکه بگن تبلت بگن ای پد به جای اینکه بگن لبتاب بگن مک بوک و……
  اپل با معمولی ترین سخت افزار بیشترین در امد رو در میاره در حالی که شرکت هایی مثل سامسونگ هر چند وقت یکبار گوشی با امکانات بهتر معرفی میکنه
  تاحالا دقت کردید چرا در تلویزیون و شبکه های ماهواره ای تبلیغی از ایفون نمیبینید چون جوری مردم اسکل کرده که تا اسم ایفون میاد فکر میکنن معجزه شده
  به امید روزی که دیگه ملت به درجه ای از اگاهی برسن که دیگه کامپانی هایی مثل اپل سوءاستفاده نکنن ازشون

 18. Hagh kamelan ba agha majide

 19. اپل هیچی نداره بهترین گوشیای دنیارو میزنه سامسونگ با کیفیت بهتر و بهترین تولید کننده گوشی در جهان رتبه یک جهانو به خودش اختصاص داده

 20. قابل توجه دوستانی که اپل را با گوشی های سامسونگ و … مقایسه میکنن.
  به نظر من اونا هیچی از گوشی نمیدونن.

  1.اگر سیستم عامل دو گوشی یکسان باشه میشه با هم مقایسه بشن ولی سیستم عامل اندروید با IOS یکی نیست.
  2. جنس بدنه ی گوشی های سامسونگ چیه؟ خب معلومه پلاستیک کهنه ولی جنس بدنه ایفون الومینیم هست پس قابل مقایسه نیستن.
  3.گوشی های ایفون تنها گوشی های هستن که هیچ وقت هنگ نمیکنن ..البته اگه بهتون تقلبی نندازن :) گوشی های اندروید همگی هنگی دارن حتی سونی و ال جی… کافیه نصف حافظه ی گوشی پر بشه …. اون وقت واویلا
  4.افت قیمت های گوشی همه چیز را مشخص میکنه.دو ماه بعد از خرید گوشی ها بهتره قیمت ها رو دنبال کنین..
  دیگه حال ندارم …برین از داخل سایت های دیگه اطلاعات جمع کنین…. :)

  • گوشی آیفون خیلی از لحاظ تکنولوژی عقبه،حتی صفحه lcdگوشی رو به سفارش شرکت سامسونگ میزنه..سامسونگ صفحه گوشی هاش که تولید میشهemolidهست ولی اپل هنوز ال سی دی،اونم شرکت سامسونگ براش میزنه.سامسونگ سنسور عینبیه چشم داره در s8پلاس ولی آیفون هنوز اثر انگشت لمسی استفاده میکنه و لمس اثر انگشتش مشکلاتش رو دارن.کلا آیفون چند قدم از سامسونگ عقب تره.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>