خانه / ربات / رو نمایی کمپانی iRobot از یک سیستم کنترل مبتنی بر تبلت

رو نمایی کمپانی iRobot از یک سیستم کنترل مبتنی بر تبلت

اگر مطالب روزانه مای تک را خوانده باشید، حد اقل در هفته چند مطلب در مورد تکنولوژی ربات ها داریم که به شما نشان می دهد دانشمندان چقدر در این امر پیش روی کرده اند به طوری که هر روز دارند بر توانایی های ربات ها و البته کنترل کردن آن ها می افزایند و این می تواند شاید! تهدیدی بر زندگی عمومی انسان ها در آینده باشد! اما بحث امروز ما در مورد یک اتفاق جالب در شرکت iRobot  است که سیستم کنترلی جدیدی طراحی کرده که هر آنچه در مورد آن می دانیم در اختیارتان قرار می دهیم.

به سال های 1965 برگردید! دقیق به زمانی برگردید که هواپیماهای بدون سرنشینی درست می شد که باید انسان ها آن ها را کنترل می کردند! حالا در قرن 21 اگر یک ربات آنچنانی داشته باشید که مجبورید خودتان آن را مدیریت کنید، نمی تواند نقطه مثبتی برای شما محسوب شود، که بخواهید خودتان هم آن را کنترل کنید و از آن هم بهره ببرید!

تکنولوژی بصری شرکت  iRobot یک تکنولوژی بسیار به روز است که می خواهد قدمی مثبت در حل مشکلات کنترلی ربات ها کند و این می تواند نقطه عطفی در ایجاد سهولت و کارایی ربات ها باشد. اما در مورد این ویژگی کنترل بصری باید بگوییم که  این قابلیت باعث می‌شود که اپراتورها بتوانند به جای تمرکز بر روی کار ربات مورد استفاده، بیشتر نگران کاری که با دست خود انجام می دهند باشند.

 

iRobot

سیستم کنترل چند رباته ( uPoint(MRC کمپانی iRobot، یک سیستم کنترل عمومی برای ربات های دفاعی و امنیتی شرکت است که از ترکیب یک رابط صفحه نمایش لمسی با رله رادیویی رباتیک تلفن همراه ساخته شده است. در واقع این سیستم به کاربر امنیت بیشتر می دهد و می توان مشخصه آن را افزایش امنیت در استفاده از ربات های مربوطه نامید.

 

iRobot

سیستم uPoint MRC  به منظور ساده سازی عملیات ربات طراحی شده است و از یک رابط صفحه نمایش لمسی بصری که نرم افزار مبتنی بر اندروید را اجرا می‌کند در طراحی آن استفاده شده است. در ضمن این سیستم به منظور کنترل هرگونه وسیله نقلیه بدون سرنشین کمپانیiRobotاستاندارد سازی شده است. طبق گفتهiRobot  رابط uPoint    یک جوی استیک مجازی برای رانندگی ربات و قابلیت‌های لمس‌کردن و درگ‌کردن فراهم می‌کند.

iRobot

همچنین یک کنترل ساده برای عملکرد بازو و کنترل ربات پیش بینی شده است. علاوه بر این قابلیت ها، رابط کاربری می‌تواند مسیر پیش بینی شده را برای کمک به عبور از موانع نشان دهد. یک حالت خودکار نیز وجود دارد که به ربات اجازه می دهد خودش اقدام به رانندگی و حرکت کند.

 

iRobot

عملکرد سیستمMRC بسیار فراتر از یک تبلت کنترل از راه دور است. چرا که این سیستم می‌تواند اطلاعات را با دیگران به اشتراک بگذارد (چه از راه دور و چه در مجاورت)، تبادل اطلاعات با سایر سیستم ها راکنترل کند، اطلاعات صوتی و تصویری را ضبط نماید و دسترسی به مواد مرجع و یا ایمیل را فراهم کند. معرفی ربات مار مانند شن نورد، با ویژگی های مار زنگی نشان دهنده ی تغییر وضعیت ربات ها نسبت به سال های قبل است.

 

iRobot

نیمه دیگر سیستم iRobotشرکت uPoint، رادیو ربات است؛ رله رادیویی تلفن همراه که محدوده بین ربات و واحد کنترل را گسترش می‌دهد. این رادیو ربات می‌تواند بر اساس قدرت خود و به‌منظور حفظ ارتباطات و کنترل در ضمن مسافت‌های طولانی‌تر، در مناطق ساخته شده، و یا در داخل ساختمان‌ها اقدام به ارسال اطلاعات کند.به گفته کمپانی iRobot، ربات رادیو از ظرافت فرکانس به‌منظور تغییر جریان خودکار بین باندهای رادیویی متراکم استفاده می‌کند. ربات ها این روزها بسیار پیشرفت کرده اند به طوری که می توان از آن ها در ورزش ها استفاده کرد. رو نمایی از جدیدترین روبات پینگ پنگ باز در ژاپن بیانگر این حقیقت است.

 

iRobot

فرانک ویلسون، معاون ارشد رئيس جمهور و مدیر کل واحد دفاع و امنیت کمپانی iRobot، در این رابطه می‌گوید:” موفقیت یک ربات عمل کننده در طول یک عملیات مهم با استرس بالا، وابسته به کنترلی دقیق و مطمئن است، بنابر این وجود یک رابط بصری الزامی است. ما تجربه سال‌های کار با اپراتورهای ربات و ده‌ها تن از گروه‌های تمرکز کاربر را به منظور ساخت سیستم uPoint MRC بکار گرفته‌ایم. سیستمuPoint MRCبا کاهش زمان آموزش و افزایش راحتی استفاده، باعث اثربخشی مأموریت می‌شود. با uPoint، شما اشاره می‌کنید و ربات حرکت می‌کند”.

iRobot

ویدیو زیر ویژگی‌های سیستم uPoint MRC، که در سال آینده در دسترس خواهد بود را نشان می‌دهد.

مشاهده ویدیو

[تعداد: 2    میانگین: 1/5]

همچنین ببینید

روبات پینگ پنگ باز

رو نمایی از جدیدترین روبات پینگ پنگ باز در ژاپن

در اوایل سال،رباتیک Kuka   سر و صدای بزرگی در مورد بازی پینگ پنگ ربات ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>