خانه / معرفی سایت / انباشت لوله های پلی اتیلن

انباشت لوله های پلی اتیلن

در کارخانه تولید انواع لوله پلی اتیلن، پس از اینکه لوله های پلی اتیلن و لوله های کاروگیت به تولید انبوه رسیدند، از خط تولید خارج شده و وارد مرحله بسته بندی و انبار می شوند.
هر نوع لوله پلی اتیلن با هر اندازه و ابعادی که تولید شده است، تا قبل از اینکه به بازار عرضه شود باید در انبارها نگهداری شوند. به این مرحله در اصطلاح، “انباشت” لوله های پلی اتیلن گفته می شود. لوله های کاروگیت و لوله های پلی اتیلن ، در یک قسمت از کارخانه روی هم قرار داده می شوند تا اقدامات بعدی برای حمل و نقل آن ها به انبار مرکزی کارخانه فرآهم شود.
حمل و جابه جایی لوله ها باید به دقت انجام گردد. لبه لوله ها باید به صورت محافظت شده بسته بندی شود. هیچ فشار یا تنش نقطه ای نباید به بدنه لوله کاروگیت و یا لوله پلی اتیلن تکجداره وارد شود؛ زیرا موجب ایجاد سوراخ در لوله خواهد شد. همه مراحل جابه جایی لوله ها باید توسط ماشین آلات و تجهیزات انبارداری مانند لیفتراک های سبک وزن، صورت گیرد. تحت هیچ شرایطی، افراد نباید به طور شخصی و با نیروی ماهیچه خود این لوله ها را جابه جا کنند.

pipe
برای حمل و نقل ایمن لوله ها به انبار و محل نگهداری، بهتر است لوله ها با تسمه یا نوار محکم بسته شوند؛ در این حالت از تحرک ناخواسته لوله ها در حین حرکت ماشین، جلوگیری می شود. به منظور جابه جا نمودن لوله های پلی اتیلنی، آن ها را هرگز پرتاب نکنید.
انبار یا محلی که برای نگهداری لوله ها در نظر گرفته شده است باید دارای یک سری شرایط باشد. از انبار کردن و نگهداری لوله های کاروگیت و بخصوص لوله های کلاف شده ی پلی اتیلن در زمین هایی که شیب دار است، پرهیز کنید. زمین های سنگلاخی و ناهموار برای نگهداری لوله های کاروگیت مناسب نیستند؛ زیرا موجب آسیب رساندن به بدنه لوله ها خواهد شد.
توصیه می شود قبل از اینکه لوله ها را کف انبار قرار دهید، چند عدد پالت پلاستیک در زیر آن ها بگذارید. حتماً لوله ها را از لحاظ اندازه، طبقه بندی کرده و هر دسته را در یک محل به صورت جداگانه بچینید. حداکثر ارتفاعی که مجاز به چیدن لوله های کاروگیت بر روی هم هستید، حدود 5/2 متر است.
دو مورد مهم که در نگهداری لوله های کاروگیت باید مورد توجه قرار دهید، دمای هوای محل نگهداری و محیط انبار است. بهتر است لوله های کاروگیت در زیر سقف و در فضای سر بسته انبار شوند. دمای بالاتر از 25 درجه سانتی گراد، موجب تغییر در ابعاد لوله کاروگیت می شود. پس بهتر است شرایط دمایی انبار به خوبی و مطابق با استانداردها تنظیم و کنترل گردد.

[تعداد: 4    میانگین: 2.3/5]

همچنین ببینید

logo-janebi

janebi – لوازم جانبی موبایل ، تبلت و کامپیوتر

در دنیای تکنولوژی، زندگی تمام افراد، با ابزار آلات تکنولوژی عجین شده است به طوری ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>