خانه / چهره ها و شرکت ها / نگاهی به مهندسی پل طبیعت تهران

نگاهی به مهندسی پل طبیعت تهران

در محل تلاقی شریان‌ های اصلی پایتخت مانند بزرگراه‌ های مدرس، همت، حقانی و رسالت یکی از سازه های فوق العاده که در ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۳ مصادف با عید غدیر خم با حضور جناب آقای دکتر قالیباف افتتاح گردید قرار دارد و به نام پل طبیعت مشهور است .

پل طبیعت با 3 ستون (در سه طبقه) و طراحی بی نظیر و چشم نواز اولین پل صرفا پیاده رو در ایران محسوب می شود که بوستان آب و آتش را به  پارک جنگلی طالقانی متصل می کند.

این پل به لحاظ مکان یابی در محل تلاقی بزرگراه های مدرس، حقانی، همت و رسالت قرار گرفته است و مکانی خوب برای ورزش های صبحگاهی ، پیاده روی و حتی استراحت و تفریح است.

Paul nature of Tehran (7)

جاذبه های گردشگری ایران پل طبیعت  طراح پل طبیعت تهران یکی از 5 برنده اصلی طراحی معماری  2015 نیویورک

پل طبیعت تهران با مساحت ۷۰۰۰ متر مربع و ارتفاع ۴۰ متری از سطح زمین بزرگ‌ ترین پل عبور و مرور غیر خودرویی کشور محسوب می شود و در مجموع سه طبقه دارد، که طبقه اول ۱۴۵۰ ، طبقه دوم ۲۸۷۰ و طبقه سوم ۵۷۱ متر مربع می باشند .

Paul nature of Tehran (6)

جاذبه های گردشگری تهران پل طبیعت

۷۲۰ متر از پل طبیعت تهران به فضای سبز و ۴۸۰ متر آن به رستوران‌ ها، کافی‌شاپ و دیگر فضاهای فرهنگی و تفریحی اختصاص خواهد داشت که قرار است در طبقه سوم انواع فضاهای تفریحی از نمایشگاه و کافی‌شاپ گرفته تا گالری و رستوران‌های متنوع به‌ عنوان یک مقصد گردشگری ایجاد شوند .

Paul nature of Tehran (5)

جاذبه های گردشگری تهران پل طبیعت

در بالای پل طبیعت به تفکیک سه مسیر مشخص اسب‌رو و کالسکه‌رو، دوچرخه‌رو و انسان‌رو در نظر گرفته شده که شهروندان می‌توانند روی کفپوش‌ های چوبی پل با مساحتی حدود ۵۱۰۰ متر مربع پیاده روی کرده یا از مسیرهای دوچرخه‌سواری و کالسکه‌سواری لذت ببرند.

Paul nature of Tehran (4)

جاذبه های گردشگری تهران پل طبیعت

در طراحی پل طبیعت تهران از معماری پل‌های ایرانی مانند پل خواجو الهام گرفته شده که در خاور میانه همتایی ندارد و نمونه مشابه آن در پارک‌ های ملی و طبیعی کشورهای فرانسه، کانادا، هلند، بلژیک، مالزی و استرالیا ساخته شده است.

Paul nature of Tehran (3)

جاذبه های گردشگری تهران پل طبیعت

در واقع در زمان طراحی زمین‌ های عباس‌آباد دو پل به‌ عنوان گذرگاه پیاده برای اتصال دو جبهه شرقی و غربی بزرگراه مدرس در نظر گرفته شده بود که بجای آن ها پلی با تلفیق دو پل پیشین و به صورت یک پل در چند سطح در آمد احداش شد که همان پل طبیعت است .

Paul nature of Tehran (2)

جاذبه های گردشگری تهران پل طبیعت

پل طبیعت تهران به عنوان یکی از مقاصد گردشگری شهر تهران ، اولین پل صرفا پیاده رو در ایران بوده و یک سازه کاملا سازگار با محیط‌ زیست و طبیعت می باشد .

[تعداد: 8    میانگین: 3/5]

همچنین ببینید

satya-nadell-hoodie-100535712-gallery

گذری بر 9 موفقیت و 5 شکست اصلی مایکروسافت در سال 2014

شرکت مایکروسافت، همچون بسیاری از شرکت های غولپیکر دنیای تکنولوژی، سالی را پشت سر نهاد ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>