خانه / چهره ها و شرکت ها / آیا سامسونگ موفق به خرید کمپانی سازنده siri خواهد شد

آیا سامسونگ موفق به خرید کمپانی سازنده siri خواهد شد

همانطور که می دانید و به احتمال زیاد در لیست برنامه های آیفون و آی پد دیده باشید برنامه  siri  نرم افزاری است که در دستگاه های اپلی به عنوان دستیار همراه و شخصی سازی بکار می رود!

 

siri apple

 

اگر دقت کرده باشید گاهی اوقات شرکت ها در رقابت هایی که با هم دارند گاها نرم افزارهای یکدیگر را انحصاری می کنند و با خرید آن ها، موفقیت و تازگی و خصوصی سازی نرم افزارها را از بین می برند! اما این بار سامسونگ نه تنها قصد دارد ضربه ای به اپل بزند بلکه می خواهد انحصار شرکت سازنده siri  را هم در اختیار بگیرد!

 

 

siri apple

 

به تازگی گزارشی از سامسونگ رسیده که قصد دارد مذاکراتی با شرکت Nuance داشته باشد تا بتوانند در مورد خرید این شرکت توسط سامسونگ صحبت کنند. ظاهرا این شرکت بخاطر دانلود مستقیم یکی از نرم افزارها توسط سامسونگ به دادگاه دعوت شده بود!هر چند این اتفاق اتفاق خوبی برای این شرکت نبود اما  Nuance سازنده و تولید کننده نرم افزارهای کاربردی برای شرکت های مختلف است که اپل هم یکی از مهمترین شرکت هایی است که در شراکت Nuance قرار دارد.

 

siri apple

 

اما این بار حرف ها چیز دیگری است! اخبار سامسونگ حاکی از آن بود که قصد دارد از تکنولوژی تشخیص صدا در گوشی های خود استفاده کند و این تکنولوژی هم اکنون در اخیار سیری است که در گوشی های اپل به کار می رود.

از طرفی این شرکت هم اکنون به مشکلات مالی عدیده ای برخورد کرده است که به ناچار می خواهد توسط شرکت های مهم به فروش گذاشته شود! بنظر می رسد سامسونگ در این مزایده موفق شود چرا که قصد دارد این شرکت را به ارزش 6 میلیارد دلار خریداری کند.

 

 

siri apple

 

البته کمپانی در این باره اعلام کرده است که قیمت آن بسیار زیاد تر از موردی است که سامسونگ پیشنهاد داده در عین حال، بخاطر مشکلات مالی با این قیمت راضی است! اما مذاکرات هنوز تمام نشده است!

البته در این باره نباید منتظر عکس العمل خوبی از اپل بود! چرا که برنامه ها و روال خود را مورد تهدید می بینید و به احتمال زیاد این می تواند به دور نزاع های جدید بین سامسونگ و اپل بینجامد.

 

 

siri apple

 

جزییات این مذاکرات برای اولین بار توسط روزنامه وال استریت منتشر شده است.

به نظر می رسد این نزاع ها بین شرکت ها، به بقای هر کدام کمک خواهد کرد! به احتمال زیاد این بار اپل هم به منظور نگهداشتن انحصار نرم افزارش اقدام به طرح ریزی شراکت پر سود تری می کند.

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

همچنین ببینید

20141230174519-fired

مدیران فردا؛ دو راه جهت شناسایی بدترین کارمندان و اخراج آن ها

در مای تک قصد داریم مقالاتی پیرامون محیط کاری و زندگی شغلی منتشر کنیم و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>