خانه / چهره ها و شرکت ها / اندر احوالات ورشکستگی احتمالی شرکت SONY

اندر احوالات ورشکستگی احتمالی شرکت SONY

اگر کمی گوشتان را تیز تر کرده باشید احتمالا زمزمه های کمبود های مالی شرکت سونی یعنی همان شرکتی که یک روز استیو جابز دوست داشت به سطح آن برسد به گوشتان می رسد! سونی با توجه به تدابیری که در این چند سال اندیشیده بود ظاهرا با اشتباهاتی سرمایه ی تمام سرمایه گذاران را با خطر مواجه کرده است! به طوری که در جلسه سالانه ای که هر سال با حضور مدیر و مدیرعامل اجرایی این شرکت برگزار می شود، مهمترین حرف مدیرعامل این بود که سرمایه های سرمایه گذاران را زنده خواهد کرد!

 

شرکت سونی

Kaz Hirai در این نشست مهمترین صحبت هایش را پیرامون ساختار فقدان مالی سونی اعلام کرد و قول داد که در این سال این ساختار را تعمیر کند و با رفع مشکلات سرمایه های از دست رفته را باز گرداند!

 

Sony

 

این جلسه که در محیطی اشتراکی با شرکت heckler صورت گرفته بود، اعضای این شرکت با آرامی سوالاتی از وی پرسیدند که او نیز با متانت و آرامش کامل به این سوالات پاسخ می داد. مهمترین سوال هایی که از Kaz Hirai پرسیده شد پیرامون مشکلات مالی شرکت، بحران ترک سونی توسط مهندسان، کاهش کیفیت محصولات و در نهایت ایده و هدف و استراتژی پیرامون محصولات پوشیدنی بود که وی به درستی و درایت به تمام این سوال ها پاسخ داد.  برای اینکه اهمیت شرکت سونی را بدانید خوب است سری به مقام اپل مرهون این سخنان استیو جابز است بزنید و سخنان استیو را بخوانید!

 

sony_logo_720w

 

با توجه به اینکه تحت مدیریت Kaz Hirai سونی سرمایه زیادی را از دست داده است اما، در رای گیری برای ادامه همکاری وی به عنوان مدیر عامل، حدود 90 درصد یعنی 6 میلیون نفر رای موافق دادند تا Kaz Hirai همچنان مدیر بماند و تنها ده درصد اعلام مخالفت کردند و Kaz Hirai نیز به پاس این اعتماد به همه قول داد تا سرمایه ها را بازگرداند.

 

Sony_store_Westfield_Riccarton_2013

 

با توجه به تحقیقات یکی از مهمترین عامل کاهش سرمایه سونی تبلیغات تلویزیونی است که برای ده سال، متاسفانه سود آوری نداشته اند و با هزینه های بالا، در آمدی حاصل نکرده اند و شاید با قطع این گونه تبلیغات بتوان سیسیتم را اصلاح نمود و سرمایه ی از دست رفته را باز پس گرفت.

 

SONY-articleLarge-v2

 

اما دو خبر در مورد محصولات سونی که باید حتما بدانید این است که سیستم Vaio PC به تازگی به یک شرکت ژاپنی فروخته شده است و امید می رود که سونی تنها از طریق سود آوری از روی PlayStation 4 بتواند سرمایه ها را باز گرداند چرا که این محصول تا کنون جزو پر فروش ترین های سونی محسوب می شده است و سود ناشی از فروش آن بسیار خوب بوده است.

این مدیر عامل سال 2014 را سال تثبیت سونی اعلام کرده و بیان داشته که به تازگی محصولات جدیدی روانه بازار خواهیم کرد که همه ناشی از ایده های مهندسان خوب سونی است.

ما نیز باید حدود یک سال منتظر بمانیم تا بدانیم که تدابیر این مدیر خوش سابقه چگونه خواهد بود. با توجه به قولی که این مدیر داده است، احتمال بالا رفتن حساسیت ها بیشتر خواهد بود و قطعا تلاشی مضاعف نیاز است تا این شرکت مشکلاتش را مرتفع کند.

[تعداد: 26    میانگین: 3/5]

همچنین ببینید

20141230174519-fired

مدیران فردا؛ دو راه جهت شناسایی بدترین کارمندان و اخراج آن ها

در مای تک قصد داریم مقالاتی پیرامون محیط کاری و زندگی شغلی منتشر کنیم و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>