خانه / سخت افزار / دلیل خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر چیست ؟

دلیل خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر چیست ؟

علت خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر چیست ؟

 

بعضی مواقع هنگام کار با کامپیوتر به طور ناگهانی مینید که سیستم شما بی خود خاموش می شود و اگر در حال انجام کاری بودید کلی ناراحتی و صرف وقت برای شما می شود.ما در این مقاله قصد داریم دلایل این اتفاق برای شما بگوییم.

 

علت خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر به چند علت بسنگی دارد از جمله :

1- ویروسی شدن سیستم

2- مشکلات سخت افزاری

3- گرم شدن بیش حد سیستم

 

اگر سیستم شما همیشه و مثلا هر دو روز یکبار هنگام استفاده یهو خاموش می شود باید آن را کارشناسان سخت افزار چک کنن .اگر بصورت مناسب فن سیستم شما خنک میکند و یا  گاهی این اختلال در کارکرد سیستم خنک کننده داخلی، خود را در صداهای ناهمگون در مادربرد نشان می دهد. اگر برای شما هم پیش آمده که از قسمت داخلی کیس، با صدایی شبیه جیغ های مکررر مواجه شده باشید سیستم خنک کننده دچار مشکل شده است و باید به فکر تعمیر و تعویض قطعه باشید.

 

اگر شما برای تعویض قطعه های خراب شده اقدام نکنید ,بدانید که صدمات بیشتر به اجزا داخلی وارد می شود و هر روز سیستم شما بیشتر هنگام کار خاموش می شود.به یاد داشته باشید اگر سیستم شما لپ تاپ است هرگز اقدام به باز کردن قطعات سخت افزاری نکنید ,بلکه آن را به کارشناس نشان دهید.

 

بعضی از مواقع که سیستم شما بیش از حد داغ می شود ,بر این دلیل است که جزای داخلی کیس را گرد غبار گرفته است و شما می توانید گرد غبار آن را بگیرید و کمی کیس را نظافت کنید تا از گرم شدن زیاد جلوگیری کنید.

 

بعضی مواقع با کمی حوصله می توانید مشکل خاموش شدن سیستم خود را بدانید ,یعنی قبل از حذف و یا تعویض در یک سخت افزار از عدم کارایی آن مطمئن شوید.

در بعضی از سیستم دیده شده است که به این دلیل بیهوده در عین کار خاموش می شود که  اتصال یک سخت افزار جدید بر روی سیستم کامپیوتری باعث این کار بوده است.

 

اگر خود شما کمی به سخت افزاری سیستم وارد هستید می توانید تست کنید ,یعنی به این صورت که قطعات بدون استفاده را تک تک از سیستم جدا کرده و مجددا سیستم را مورد آزمایش قرار دهید. برای مثال نخست کارت شبکه را خارج کنید و سیسستم را روشن کرده، مجدد مودم را جدا کنید و تست را انجام دهید و به همین ترتیب بر روی اجزا آزمایش صحت عملکرد قطعات را انجام دهید.

 

 

از اتصال برق سیستم خود آگاهی کامل داشته باشید ,یعنی برق به سیستم شما بصورت خوب برسد.بعضی از مواقع اتصالی های برقی مواجه می شود که کوچکترین خدشه می تواند آسیب های جبران ناپذیر به سیستم کامپیوتر شما و همچنین اطلاعات داخلی آن وارد کند.

 

 

اگر از سالم بودن سخت افزاری سیستم خود اگاهی کامل بر سالم بودن آن دارید ,پس بدانید به این علت خاموش می شود که سیستم شما ویروسی شده است.یعنی  حتی ویروسی بودن فایل ها می تواند این مشکلا ت را بوجود آورد.

پس برای بهبود این کار می توانید به برنامه و یا نرم افزاری مشکوک در سیستم خود مراجعه کنید و آنها را حذف کنید و سپس مجددا سیستم را راه اندازی کنید.

[تعداد: 5    میانگین: 3.6/5]

همچنین ببینید

767c75ecad3991f7808e6d399090da2b_XL

7 مشکل رایج اندرویدی و چگونگی حل آن

7 مشکل رایج اندرویدی و چگونگی حل آن این موضوع که هر تلفنی دچار مشکل ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>