خانه / ربات / زیپ هوشمند Zipperbot هم ساخته شد

زیپ هوشمند Zipperbot هم ساخته شد

خیاطی رباتیک مقوله ی جدیدی است که توسط دانشمندان اخیرا مورد بررسی قرار گرفته است. یکی از محققان دانشگاه MIT در پایان نامه ی خود به خیاطی رباتیک و مقوله زیپ رباتیک پرداخته است که موفق شده یک زیپ هوشمند طراحی کند که هنگام پر خوری فرد خود به خود و اتوماتیک باز می شود.

زیپ هوشمند

این زیپ هنگامی که اندازه شکم بزرگ می شود و یا دور کمر افزایش پیدا می کند، برخلاف سایر زیپ ها که جمع می شوند، خود به خود باز می شود.

در دندانه های این زیپ از سنسورهایی استفاده شده که می تواند به طور هوشمند این کار را انجام دهد. در این سنسورها از فناوری اپتیکال استفاده شده است و به همین دلیل می تواند بدون تغییر شکل، ناشی از افزایش دور کمر، تغییر حالت پیدا کند و باز شود

از این ربات می توان برای لباس های تنگ مورد استفاده قرار داد که هنگام نشست و برخاست به طور اتوماتیک، باز و بسته می شوند. از طرفی لباس های سخت مثل گن ها که به سختی پوشیده می شوند و زیپ های مستحکمی ندارند، با کمک این زیپ ها راحت تر به تن می روند. افراد ناتوان و کودکان هم با پوشیدن لباس های مبتنی بر زیپ هوشمند نیازی به کمک گرفتن از دیگران ندارند.

[تعداد: 4    میانگین: 3.8/5]

همچنین ببینید

روبات پینگ پنگ باز

رو نمایی از جدیدترین روبات پینگ پنگ باز در ژاپن

در اوایل سال،رباتیک Kuka   سر و صدای بزرگی در مورد بازی پینگ پنگ ربات ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>